SPIN

POLICJA: Nielegalna broń odkryta, bo był pożar

Aneta Borkowska wtorek, 2 marca 2010, 13:26 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj 1 marca przed 5 rano w jednym z mieszkań w budynku socjalnym przy ul. Geodetów wybuchł pożar. Po jego ugaszeniu policja dokonała ciekawego odkrycia.

Mężczyzna posiadał 450 sztuk nielegalnej amunicji Fot. KWP Radom

Mężczyzna posiadał 450 sztuk nielegalnej amunicji Fot. KWP Radom

Ogień, na szczęście, został przez strażaków szybko opanowany i nie doszło do rozprzestrzenienia się go na inne mieszkania. Po ugaszeniu pożaru w mieszkaniu 49 – latka policja odkryła w specjalnej skrytce około 450 sztuk amunicji różnego kalibru. Ponadto funkcjonariusze znaleźli lunetę optyczną oraz broń. Mężczyzna nie miał na nic pozwolenia. Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a policja sprawdza jak 49 – latek wszedł w posiadanie broni i przede wszystkim do jakich celów ją trzymał. Dzięki szybkiej akcji strażaków i policji najprawdopodobniej uniknięto tragedii, bo gdyby amunicja wybuchła, narażeni byliby pozostali mieszkańcy budynku. Mężczyzna został przewieziony do aresztu. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu od 6 do 8 lat więzienia.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?