SPIN

Policja udaremniła przemyt papierosów

Aneta Borkowska środa, 3 marca 2010, 12:43 Siedlce, Wydarzenia

Siedlecka policja wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej zatrzymując wczoraj (2 marca) 3 mężczyzn zapobiegli przemytowi papierosów bez akcyzy.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20950 paczek pepierosów z przemytu. Fot.KWP Radom

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20950 paczek pepierosów z przemytu. Fot.KWP Radom

Około godziny 23. w ramach zaplanowanych działań na terenie powiatu siedleckiego policja i służba celna zatrzymali dwa samochody. 38 i 35 -letni kierowcy przewozili 10 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Obaj zostali przewiezieni do aresztu w Siedlcach. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły do kolejnego zatrzymania. Tym razem na jednej z posesji w naszym mieście znaleziono 9700 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Ta sprawa łączy się z zatrzymaniem 26 – letniego mieszkańca woj. lubelskiego, u którego w mieszkaniu w Terespolu zabezpieczono jeszcze 630 nielegalnych paczek. Obecnie trwa śledztwo czy trzej mężczyźni byli ze sobą powiązani. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, za które grozi im kara pozbawiania wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna. Sprawa ma charakter rozwojowy i policja już planuje kolejne zatrzymania.

źródło KWP Radom opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?