SPIN

POLSKA: Siedlce w Ogólnopolskiej Akcji Sterylizacji Zwierząt

Aneta Borkowska czwartek, 4 marca 2010, 19:52 Kraj i świat, Wydarzenia

Już po raz dziesiąty rusza akcja sterylizacji zwierząt. Ponad 200 klinik weterynaryjnych w naszym kraju będzie przez cały marzec wykonywać tego typu zabiegi.

Ruszyła Ogólnopolska Akcja Sterylizacji Zwierząt. Fot.AB

Ruszyła Ogólnopolska Akcja Sterylizacji Zwierząt. Fot.AB

Jak podaje gazeta.pl ceny sterylizacji podczas akcji „Nie Rozmnażaj – Sterylizuj!” mogą być niższe nawet o 50%. W zeszłym roku jedna z klinik dokonywała zabiegów u około 50 zwierzaków. A to chroni nie tylko przed niepotrzebnym rozmnażaniem, ale i przed chorobami, bo m.in.:  zapobiega nowotworom. Istnieje także stwierdzenie, że zwierzęta chociaż raz muszą mieć małe. Jak tłumaczą weterynarze, jest to tylko mit. Akcja jednak najistotniejszą wagę przykłada do zapobiegania niepotrzebnego rozmnażania. Co roku w schroniskach przybywa niechcianym zwierzaków. Obecnie przebywa w nich ponad 100 tys. psów i kotów. Akcja ma zapobiec bezdomności chociaż części zwierząt. Organizatorką akcji jest Aniela Roehr ze Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt ARKA.

ab

Siedlce również przyłączyły się do akcji. Oto adresy przychodni, w których można dokonać zabiegu. O tym jak akcja w naszym mieście przebiegała napiszemy na początku kwietnia, po jej zakończeniu.


Przychodnia dla Zwierząt
lek. wet. Krzysztof Leszczyński
ul. Jodłowa 34
tel.: (025) 644-37-70, kom. 0604 406 860
e-mail: lecznica34@interia.pl

Przychodnia Weterynaryjna dla Zwierząt
lek.wet. Marek Pasiak
ul. Graniczna 38
tel.: (025) 644-74-53
e-mail: info@lekwet.siedlce.pl

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?