SPIN

Ekonomiczny konkurs WSFiZ wygrał siedlczanin

Aneta Borkowska piątek, 5 marca 2010, 19:07 Siedlce, Wydarzenia

VIII Finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej rozstrzygnięty. Indeks i wyjazd do Strasburga wygrał uczeń  z IV LO im. H. S. Żółkiewskiego w Siedlcach Mateusz Wrona.

Mateusz Wrona zwycęzca konkursu Fot.AB

Mateusz Wrona zwycęzca konkursu Fot.AB

– Konkurs był trudny, bo wszyscy byli świetnie przygotowani – mówi zwycięzca. – Jednak mimo dużej konkurencji atmosfera była świetna i tym bardziej się cieszę, że to mi się udało zająć pierwsze miejsce – dodaje Mateusz.

A konkurencja była naprawdę spora, gdyż udział w konkursie wzięło 750 uczniów. Najlepsza dziesiątka dzisiaj  w murach  Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania rywalizowała o podium. Wygrał pomysł Mateusza, który „stworzył” zakład produkujący nabiał dla osób chorych na cukrzycę, serce oraz otyłość. Zapytany czy kiedyś go zrealizuje odpowiedział – „Mam nadzieję, że się uda, bo takich produktów w naszych sklepach bardzo brakuje”.

 

 

Indeks w rękach Mateusza Fot.AB

Indeks w rękach Mateusza Fot.AB

Oto laureaci:

1 miejsce – Mateusz Wrona, który otrzymał indeks WSFiZ i będzie mógł studiować na wybranym kierunku oraz zwolniony zostanie z czesnego przez wszystkie lata studiów,

2 miejsce – Arkadiusz Woźniak z ZSP nr w Garwolinie, który będzie zwolniony z opłat za dwa semestry,

3 miejsce – Beata Myrcha z ZSP nr 2 w Siedlcach, która nie zapłaci za 1 semestr nauki,

4. Olga Ruta – radio mp3,

5. Marlena Zaniewicz – radio mp3,

6. Karolina Wawryniuk – DVD,

Drugie miejsce zajął Arkadiusz Woźniak Fot.AB

Drugie miejsce zajął Arkadiusz Woźniak Fot.AB

7. Sylwia Książek – DVD,

8. Katarzyna Moch– DVD,

9. Przemysław Druszcz – DVD,

10. Adam Skoczek– DVD,

Pierwsze trzy osoby będą w nagrodę mogły pojechać do Europarlamentu. Oprócz nagród indywidualnych co roku zostaje także wyłoniona najlepsza szkoła biorąca udział w konkursie. Tym razem nie do pobicia okazał się ZSP nr 1 z Garwolina. Na ręce opiekunów oprócz dyplomów uznania zostały wręczone nagrody rzeczowe dla szkoły.

 

 

Trzecie miejsce wywalczyła Beata Myrcha Fot.AB

Trzecie miejsce wywalczyła Beata Myrcha Fot.AB

Patronat nad całym konkursem objęła Jolanta Hibner, europosłanka, która ufundowała wyjazd do Strasburga dla najlepszych.

 

 

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?