SPIN

Ruszają z budową dróg i remontami

Aneta Borkowska piątek, 5 marca 2010, 00:27 Siedlce, Wydarzenia

W tym roku nasze władze zaplanowały 71 inwestycji. Obejmą one budowę nowych dróg, remonty oraz przygotowywanie projektów pod przyszłe budowy.

Dla siedlczan szykują się utrudnienia w ruchu Fot.AB

Dla siedlczan szykują się utrudnienia w ruchu Fot.AB

Najważniejsze prace zaplanowane na 2010 roku to budowa ulic ze środków unijnych.

Pułaskiego

Przebudowa rusza już 15 marca. Remont MOK-u i dawnego kina Sojusz wymagał nowych podłączeń ciepła, energii, kanalizacji, a to uszkodziło i tak już zużytą nawierzchnię tej ulicy. Dlatego cała zostanie położona od nowa wraz z chodnikami i nowymi miejscami parkingowymi.

Sokołowska

Remont obejmie tę ulicę od skrzyżowania z ulicą ks. Popiełuszki, aż do Jagiełły. Tutaj także powstaną nowe chodniki oraz ścieżka dla rowerzystów. Jest to ważny punkt tegorocznych inwestycji, gdyż ulica tak jest bardzo obciążona ruchem i powoli się po prostu rozsypuje.

Prusa

Jest to ulica bardzo zniszczona i dlatego od jednego do drugiego ronda zostanie wypełniona nową nawierzchnią. Przy okazji tej inwestycji obok parku oraz od ulicy Czerwonego Krzyża  zostaną zbudowane nowe miejsca parkingowe.

Zaplanowano jeszcze remonty ulic: Artyleryjskiej oraz skrzyżowania Warszawska – Daszyńskiego. Tutaj dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i samochodów włączających się do ruchu zostanie postawiona sygnalizacja świetlna.

Ważne są także inwestycje współtworzone z mieszkańcami danych osiedli. Będą to między innymi ulice: Różana, Grzybowa, Boya – Żeleńskiego, Henryka Guta

ab

2 komentarze

  1. Marta dodano 12 lat temu

    Nawet nie chcę myśleć jakie będą korki w tym roku…. Pułaskiego…

  2. pg dodano 12 lat temu

    Dobrze, ze będzie remontowana Prusa bo teraz jest tam po prostu tragedia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?