SPIN

Jolanta Hibner otworzyła europoselskie biuro

Beata Głozak sobota, 6 marca 2010, 14:06 Siedlce
Od lewej: Marta Sosnowska (wiceprezydent Siedlec), Jolanta Hibner (europosłanka) i Jacek Kozaczyński (poseł). Fot. AB

Od lewej: Marta Sosnowska (wiceprezydent Siedlec), Jolanta Hibner (europosłanka) i Jacek Kozaczyński (poseł). Fot. AB

Wczoraj europosłanka Jolanta Hibner (PO) otworzyła w Siedlcach swoje biuro. Mieści się ono przy ul. Morskiej 3, w biurze poselskim Jacka Kozaczyńskiego. Hibner obiecała, że będzie pojawiała się w nim co najmniej raz na kwartał. Podczas jej nieobecności biuro poprowadzi Marcin Lawędziak.

Niezależnie od tego kto będzie w nim urzędował, jego cel się nie zmieni. Ma ono pomóc mieszkańcom naszego regionu. – Bardzo trudno jest połapać się zwykłemu obywatelowi w tym, gdzie może szukać pomocy nie tylko w kwestiach unijnych dotacji – podkreśliła podczas konferencji prasowej europosłanka. –  Tutaj będzie można dowiedzieć się szczegółów: jak, gdzie i skąd. Nawet jeśli nie będzie to sprawa na poziomie załatwienia dla posła czy europosła, to uzyska informacje gdzie ma się udać i do kogo zgłosić. Czasami wystarczy jedno pismo, aby uruchomić lawinę następnych – dodała.

MOŻNA ZŁOŻYĆ SKARGĘ

W biurze na Morskiej mieszkańcy regionu dowiedzą się również jak złożyć skargę do Strasburga.

Na co od Unii Europejskiej może w przyszłości liczyć region siedlecki? Podobnie jak pozostałe, na utrzymanie funduszy strukturalnych. To to, zdaniem Jolanty Hibner, było najważniejsze w strategii unijnej na rok 2020. Dzięki temu kraje  starej Unii są zobowiązane do wyrównywania dysproporcji między młodszymi członkami wspólnoty. – Jesteśmy największym beneficjentem środków unijnych i głupotą byłoby zamknięcie sobie do nich drogi – podsumowała.

CO Z ROLNIKAMI

Nie wiadomo jednak jak zakończy się sprawa bezpośrednich dopłat dla rolników. Z relacji europosłanki wynika, że rozmowy w tej kwestii cały czas trwają a polscy  eurodeputowani walczą, aby zostały one ujęte w strategii na  kolejne lata. Zaznaczyła jednocześnie, że politycy naszego kraju są cenieni na arenie europejskiej i współpracują ze sobą mimo podziałów politycznych.

Jolanta Hibner w Parlamencie Europejskim jest członkinią Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, zwanej w skrócie ENVI; bardzo prestiżowej Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii – ITRE oraz Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia – FEMM.

Podczas otwarcia biura przy Morskiej byli przedstawicie PO: Marta Sosnowska, wiceprezydent Siedlec, Jacek Kozaczyński, poseł, Marek Kordecki, radny miejski, Piotr Karaś, dyrektor siedleckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Jan Niedziółka, członek Zarządu PWiK i Mariusz Dobijański, przewodniczący Rady Miasta Siedlce.

bg

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?