SPIN

Będą nowe ścieżki rowerowe

Aneta Borkowska środa, 10 marca 2010, 12:43 Siedlce, Wydarzenia
-"Nie wszędzie da się wybudować ścieżki dla rowerzystów"-mówi Tomasz Grzechnik Fot.AB

-"Nie wszędzie da się wybudować ścieżki dla rowerzystów"-mówi Tomasz Grzechnik Fot.AB

Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią na ulicy pojawi się więcej rowerzystów. Władze miasta robią co mogą, aby polepszyć im warunki jazdy. Jednak ścieżek rowerowych jest wciąż na mało.

– Mamy na tą inwestycję przeznaczone trzy miliony złotych – mówi Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. – Powstaną nie tylko nowe ścieżki dla rowerzystów, ale także nowe oznaczenia, a wszystkie stare zostaną odremontowane – dodaje.

W mieście mamy co prawda 12 km trasy rowerowej „Zielone Siedlce”, która przebiega od ulicy Piaski Zamiejskie przez Leśną, Kazimierzowska i kończy się na siedleckich Błoniach. Ale to trasa turystyczna, pozwalająca się zrelaksować, a nie dojechać do pracy. Wciąż brakuje ścieżek w centrum miasta.

– Powstanie nowa ścieżka przy okazji remontu ulicy Sokołowskiej – tłumaczy wiceprezydent Głowacki. – Także na ulicy 3 – Maja w miejscu gdzie znajduje się rura Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej . Teraz ucieka stamtąd ciepło, ale po  modernizacji będzie można to miejsce przeznaczyć dla rowerzystów – dodaje.

Nowe oznakowania, miejsca postojowe. To wszystko ma zapewnić większe bezpieczeństwo rowerzystów. Fot.AB

Nowe oznakowania, miejsca postojowe. To wszystko ma zapewnić większe bezpieczeństwo rowerzystów. Fot.AB

Bezpieczeństwo najważniejsze

Jednak nie wszędzie trasy dla rowerów są możliwe do stworzenia. Są też takie, które zostały wybudowane, ale nie są do końca bezpieczne.

– Na ulicy 10 -Lutego nie jest możliwe, aby taka ścieżka powstała, gdyż droga była budowana z założeniem, że rowerzyści będą korzystać z niej na równych prawach z samochodami –  mówi Tomasz Grzechnik, kierownik Referatu Inwestycji Drogowych w Urzędzie Miasta. – I jak pokazuje trasa na ulicy Sekuły, gdzie ścieżka kilkakrotnie przecina się z jezdnią nie ma co na siłę oddzielać rowerzystów, gdyż jest to po prostu niebezpieczne – dodaje.

Dodatkowo za kwotę 700 tys. zł powstaną na terenie powiatu siedleckiego wzdłuż szlaków rowerowych miejsca postojowe. Trasy te zostaną także dokładnie oznakowane dla poprawienia bezpieczeństwa rowerzystów.

ab

Komentarze (1)

  1. szczery dodano 13 lat temu

    3 mil ładna kasa ale żeby na plan Siedlec z zaznaczonymi wszystkim ścieżkami rowerowymi brakowało .Toż to byle gimnazjalista by zrobił mając dane ;[

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?