SPIN

Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala wojewódzkiego ma nowy sprzęt

Aneta Borkowska wtorek, 16 marca 2010, 14:37 Siedlce, Wydarzenia

O 52 sztuki nowoczesnych przyrządów medycznych oraz 56 sztuk sprzętu informatycznego wzbogacił się Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach.

W ramach projektu zakupiono 52 szt. niezbędnych, nowoczesnych przyrządów medycznych i 56 szt. sprzętu informatycznego Fot.WSS

W ramach projektu zakupiono 52 szt. niezbędnych, nowoczesnych przyrządów medycznych i 56 szt. sprzętu informatycznego Fot.WSS

Wszystko to dzięki unijnemu dofinansowaniu do projektu „Poprawa skuteczności udzielania pomocy medycznej przez SOR WSS w Siedlcach przez zakup nowoczesnej aparatury medycznej”. SOR został wyposażony w aparat do znieczulania, respirator transportowy i stacjonarny, bezinwazyjny system do regulacji temperatury pacjentów, defibrylatory oraz ssaki elektryczne. Bardzo ważnym zakupem były także aparaty EKG, monitory, łóżka do intensywnej terapii oraz wózki transportowe dla chorych leżących. Sprzęt informatyczny w jaki zaopatrzono szpital ma za zadanie gromadzić i przetwarzać najmniejsze informacje o monitorowaniu parametrów życiowych oraz trzymać dane o wynikach badań.

Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wyniosła 1 026 684 PLN. Źródłami finansowania projektu są w 85% środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz w 15% z wkładu publicznego.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?