SPIN

III Siedleckie Targi Edukacyjne

Aneta Borkowska czwartek, 18 marca 2010, 14:00 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj 18 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ( ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 ) odbyły się III Siedleckie Targi Edukacyjne.

Mieliśmy duże zainteresowanie w tym roku – mówi jedna z organizatorek. – Każde z zajęć warsztatowych trwało godzinę i mieliśmy na nie zapisanych około trzystu osób. Mimo to uczniowie przychodzili nas prosić o to  by znaleźć jeszcze chociaż  jedno miejsce – dodaje.

Spotkanie skierowane było głównie do uczniów, którzy właśnie kończą naukę w gimnazjach. Na targach  zaprezentowały się: uczelnie wyższe, Powiatowy Urząd Pracy oraz organizacje i instytucje pomagające w planowaniu kariery zawodowej. Oprócz rozmów z przedstawicielami wyżej wymienionych placówek odwiedzający  mogli wziąć udział w warsztatach aktywizacyjnych. Dodatkowo były wyświetlane filmy o tematyce dalszej edukacji młodych ludzi.

– Przyszłam, bo jestem w klasie maturalnej i nie wiem jeszcze do której ze szkół mam złożyć papiery. Wiem tylko, że ma być to psychologia – mówi Dorota, licealistka. – Wzięłam udział w warsztatach na temat autoprezentacji i jestem zadowolona, bo wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałam – dodaje.

Targi zaczęły się o godzinie 10 i potrwały do 14.

ab/Fot. AB

 

 

 


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?