SPIN

Dwaj w areszcie trzeci w izbie dziecka

Beata Głozak piątek, 19 marca 2010, 16:45 Siedlce

Siedleccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które około godz. 20.40 próbowały dokonać rozboju w okolicy ulic Kleeberga i Geodetów. Dwaj z nich zostali zatrzymani w areszcie a nieletni wspólnik w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie.

Wczoraj około godz. 21.00 do dyżurnego KMP zgłosił się 61-letni mężczyzna, który powiadomił, że przed chwilą, gdy wracał z pracy w okolicach garaży przy ulicy Kleeberga i Geodetów zaatakowało go trzech młodych mężczyzn. Napastnicy grozili mu pobiciem i zażądali oddania pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Kiedy mężczyzna odmówił, sprawcy zaczęli go bić. Broniąc się przed atakiem mężczyzn, 61 – latek zaczął wycofywać się w stronę ul. Starowiejskiej gdzie panuje większy ruch.  Widząc jego determinację, napastnicy obrzucili go wyzwiskami po czym uciekli.

Krótko po komunikacie o napaści, jedna z załóg interwencyjnych zauważyła trzech młodych chłopaków odpowiadających podanym rysopisom. Zatrzymanych  przez policjantów  mężczyzn rozpoznał także pokrzywdzony. Okazali się nimi być 18, 17 i 16-letni mieszkańcy Siedlec. Dwaj pełnoletni znaleźli się w policyjnym areszcie a 16-latka zatrzymano w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie.

Dwóm starszym sprawcom za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletni odpowie przed Sądem dla nieletnich.

KMP Siedlce, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?