SPIN

OCZAMI KOBIET: „Happy go lucky”

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 marca 2010, 23:13 Kultura, Wydarzenia
"Happy go lucky" - kadr z filmu / źródło MF

"Happy go lucky" - kadr z filmu / źródło MF

W środę (24 marca) w NoveKino zobaczymy kolejną odsłonę cyklu „Oczami Kobiet”. Będzie to brytyjska komedia „Happy go lucky”. W rolach głównych zobaczymy: Sally Hawkins, Eddiego Marsana oraz Alexis Zegerman. Z ust krytyków padają słowa: „cudowny zastrzyk pozytywnej energii”.

Reżyserem i scenarzystą „Happy go lucky” jest Mike Leigh znany z filmów takich jak: „Sekrety i kłamstwa” oraz „Życie jest słodkie”. Film przedstawia historię Poppy (Hawkins), która jest nauczycielką. Od 10 lat mieszka ze swoją koleżanką z pracy i razem z nią poszukuje partnera na życie. Jest błyskotliwą, atrakcyjną kobietą z wielkim poczuciem humoru. Choć wie, co należy traktować poważnie, a kiedy dworować sobie z problemów, wydaje się nieco zagubiona. Zwłaszcza w kontaktach z dziwaczną rodziną, konfliktowym instruktorem jazdy i w trakcie wyczerpujących lekcji flamenco. Niespodziewanie pojawi się jednak ktoś (instruktor jazdy), kto obudzi w niej nadzieję na zupełnie nowe życie. Czy humor i wdzięk Poppy wystarczą, aby okiełznać sfrustrowanego nauczyciela z pretensjami do całego świata?

data: 24.III godz. 19. miejsce: NoveKino cena: 13 zł.

źródło: MF opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?