SPIN

Siedlecki garnizon do likwidacji?

Beata Głozak piątek, 26 marca 2010, 15:00 Siedlce

Potwierdziły się informacje o planowanym rozwiązaniu siedleckiego garnizonu. – Dotarły one do mnie nieoficjalnie i nieoficjalnie też interweniowałem i u posłów siedleckiej ziemi i u marszałka Bronisława Komorowskiego – powiedział Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Dodał także, że rozmowy w tej sprawie były prowadzone nawet w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Ubolewam nad tą sytuacją i planami, bo wiedzą wszyscy, że istnienie garnizonu podnosi prestiż naszego miasta. Słowa prezydenta potwierdził również Mariusz Dobijański, przewodniczący RM i zapewnił o walce o pozostawienie placówki.

Od dawna mówi się o reorganizacji polskiej armii. 26 marca w Warszawie Bogdan Klich, szef MON przyznał, że obejmie ona wiele jednostek. Zaznaczył równocześnie, że zmiany podyktowane są korzyściami: sprawniejsze szkolenie, dowodzenie i widoczne oszczędności. Zgodnie z założeniem reformy, jednostki bojowe, zaopatrzenia i wsparcia mają być wyprowadzane z miejskich aglomeracji i lokowane w pobliżu poligonów.

W lutym tego roku MON zdecydował, że sprzeda część swoich nieruchomości na terenie kraju. Pod młotek idzie także działka przy ul. Śmiałej w Siedlcach. „Opłata za wykupienie prawa użytkowania wieczystego na własność wynosi 8 818, 00 zł netto” – czytamy w wykazie.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?