SPIN

Aleksander Jonek: Chcę, by młodzież się rozwijała

Aneta Borkowska wtorek, 30 marca 2010, 22:35 Siedlce, Wydarzenia

Aleksander Jonek, wiceprezes MOSTOSTALU. Statuetka Mecenasa Kultury i Sportu.

Dlaczego wspieram sport i kulturę siedlecką? Bo myślę, że tak to powinno być. Jeśli kogoś stać na to, żeby prowadzić firmę, ma na jej rozwój i ma jeszcze troszeczkę zysku, to powinien wspierać tego typu imprezy. Może właśnie dzięki temu te imprezy są. A może dzięki temu istnieje lepsza piłka nożna czy lepszy zespół muzyczny? Mostostal się rozrasta i mam nadzieję, że będzie nas stać na jeszcze większe wspieranie imprez sportowych i kulturalnych w naszym mieście. Chcę, by młodzież się rozwijała, żeby mogła pójść na boisko i się tam zmęczyć, a nie stać pod przysłowiową budką z piwem. A kultura? Bez niej nie da się żyć. My tego po prostu potrzebujemy.

 

Stanisław Zaliwski, prezes i współwłaściciel firmy ASAJ. Statuetka Mecenasa Kultury.

To by sponsorować siedleckich artystów to jest potrzeba wewnętrzna żeby podzielić się tym co się zarobiło. Myślę  zresztą, że artyści naszego miasta zasługują na to by ich wspierać, bo są znani nie tylko w Siedlcach, ale i na arenach całego kraju. Już  ładnych kilka  lat współpracujemy z Centrum Kultury i Sztuki. Wspieramy ich finansowo, ale także dostarczamy im oświetlenie. Pytają mnie czy czasem nie żałuję wydania tych pieniędzy i zawsze odpowiadam, że absolutnie. I nasza współpraca na pewno będzie jeszcze długo trwała.

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkalnego M3 – Skorupka. Statuetka Mecenasa Sportu.

Obecnie i łatwo i trudno jest zostać mecenasem. Trudno, bo mamy większy lub mniejszy kryzys i wszyscy odkładają pieniądze na inwestycje własne.  Sztuka polega na tym, żeby umieć dzielić zarówno na własne projekty i jeszcze wesprzeć czy to kulturę czy sport. Ja jestem siedlczaninem i znam problemy z jakimi borykają się artyści i sportowcy i na miarę naszych możliwości staram się ich wspierać. A zwłaszcza sport, gdyż sam kiedyś grałem w piłkę siatkową. Do dzisiaj jestem wielkim pasjonatem sportu. Myślę, że więcej firm mogłoby zostać mecenasami. Ja to wyróżnienie odbieram jako docenienie wszystkich małych i średnich firm, których w następnych latach z tą statuetką w ręku mam nadzieję będzie dużo więcej.

 

SOKOŁÓW S.A, Statuetka Mecenasa Sportu

Sokołów sponsoruje wiele imprez zarówno siedleckich jak i w całym kraju. Nie łączę sponsorowania z marketingiem chociaż jak wiadomo każdy sponsoring to drugie ma gdzieś w podtekście wpisane. Nasze pobudki i cele są inne. Chcemy pomóc sportowcom, a zwłaszcza tej najmłodszej grupie wchodzącej dopiero w ten etap życia. Trzeba im zapewniać miejsca gdzie mogą się wybiegać, wyżyć i zmęczyć, bo to ich rozwija. Lubię takie kameralne imprezy, bo one są przytulne, ale te duże też mają swój urok i dobrze, że znajdują swoje miejsce w naszym życiu.

 

 

Dzisiaj w Pałacu Ogińskich wręczone zostały statuetki Mecenasów Sportu i Kultury.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?