SPIN

Komunikat Komendy Miejskiej

Aneta Borkowska środa, 31 marca 2010, 11:58 Siedlce, Wydarzenia

Okres świąteczny to czas, kiedy na drogach pojawia się więcej samochodów i wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa. Aby zapewnić wszystkim bezpieczny dojazd do rodziny Mazowiecka Drogówka w dniach od 2 do 5 kwietnia będzie prowadziła akcję „Bezpieczny weekend”.

Policja przypomina o ostrożnej jeździe Fot.AB

Policja przypomina o ostrożnej jeździe Fot.AB

W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole przede wszystkim na głównych ulicach oraz na drogach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków.  Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą z nadmierną prędkością. Bardzo intensywnie będą użytkowane videorejestratory zainstalowane w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących oraz to, czy nie zażywali narkotyków. Policjanci będą również kontrolować, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami. Kierujący pojazdami powinni pamiętać, że prowadząc swój samochód odpowiadają nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Zabezpieczajmy mieszkania

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. W tym czasie wzrasta aktywność złodziei.  Dlatego też na osiedlach pojawi się więcej patroli policyjnych. Jednak trzeba pamiętać, że jeżeli sami nie zadbamy o bezpieczeństwo swojego mienia nikt inny lepiej tego nie zrobi. Oto kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa:

– Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi oraz aby zabierali reklamy i ulotki z wycieraczki.

Będą większe kontrole na drogach Fot.AB

Będą większe kontrole na drogach Fot.AB

Nie pozostawiaj w domu cennych rzeczy: pieniędzy cennej biżuterii, lepiej zawieź wszystko przed wyjazdem do kogoś z bliskiej rodziny.

Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką.

Poinformuj sąsiadów o terminie powrotu, wszystkie podejrzane hałasy pochodzące z naszego mieszkania przed tą datą powinny być dla naszych sąsiadów sygnałem, że dzieje się niepokojącego.

Rzeczy szczególnie cenne oznaczmy w sposób umożliwiający późniejszą identyfikację np. poprzez zrobienie zdjęcia, spisanie numeru seryjnego.

– Przed wyjściem sprawdźmy bardzo dokładnie wszystkie drzwi i okna.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?