SPIN

KONKURS MSWiA: 200 tysięcy złotych dla samorządów

Aneta Borkowska czwartek, 1 kwietnia 2010, 14:16 Aktualnie

200 tysięcy złotych mogą otrzymać samorządy w tegorocznej edycji konkursów „Bezpieczeństwo imprez sportowych” i „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego” organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wnioski można składać do 26 kwietnia 2010 roku.

Na konkurs „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego” przeznaczono 100 tys. zł. Trzem najlepszym samorządom zostaną przyznane nagrody: za I miejsce – 50 tys. zł, II – 30 tys. zł, a  ostatni laureat otrzyma 20 tys. zł. Pula w konkursie „Bezpieczeństwo imprez sportowych” to także 100 tys. zł, które zostaną podzielone na nagrody w kwocie 50 tys. zł, 30 tys. zł oraz 20 tys. zł dla trzech najlepszych samorządów.

Oba konkursy, organizowane po raz trzeci w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”, skierowane są do gmin i powiatów. Zadaniem samorządów jest przygotowanie projektów, które będą uczyć dzieci i młodzież jak prawidłowo zachowywać się w ruchu drogowym oraz podczas imprez sportowych. Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę nowoczesność i kreatywność projektu, a także stopień zaangażowania miejscowej społeczności w realizację przedsięwzięcia.

Projekty konkursowe należy nadsyłać na adres: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa z dopiskiem – Konkurs „Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego” lub Konkurs „Bezpieczeństwo imprez sportowych”.

Spośród nadesłanych zgłoszeń dwa najlepsze projekty zostaną przesłane do komisji konkursowej w MSWiA. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 maja. Samorządy, które chcą uzyskać więcej informacji o konkursach mogą skontaktować się z wydziałem profilaktyki i współpracy ze społeczeństwem MSWiA pod nr telefonów: 022 601 50 97 lub 022 601 42 69.

Źródło: MUW

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?