SPIN

Nauczyciel i uczeń. Wróblewski i Nowak 7 kwietnia

Beata Głozak środa, 7 kwietnia 2010, 01:00 Kultura
Przed nami kolejna wystawa malarstwa Tomasza Nowaka. Tym razem z Antonim Wróblewskim. Tu: Wernisaż w Muzeum Regionalnym 2008r. Fot. AB

Przed nami kolejna wystawa malarstwa Tomasza Nowaka. Tym razem z Antonim Wróblewskim. Tu: Wernisaż w Muzeum Regionalnym 2008r. Fot. AB

7 kwietnia o godz. 18. w Galerii Akademii Podlaskiej w Bibliotece Głównej AP przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki  otwarta zostanie wystawa malarstwa Tomasza Nowaka i Antoniego Wróblewskiego.

Artyści połączyli swoje malarskie siły tworząc jedną wspólną wystawę ale pod dwoma tytułami: „MONSTRANCJE POLNE” Antoniego Wróblewskiego i „JEST JAK JEST” Tomasza Nowaka.

– Dla mnie będzie to szczególne wydarzenie, bo Antoni jest moim pierwszym nauczycielem malarstwa – powiedział nam Tomasz Nowak. – Jest mi miło, że po pierwsze zgodził się na wystawę a po drugie, że chciał pokazać jedne ze swoich najnowszych prac – dodał.

Tomasz Nowak – Adiunkt w Zakładzie Plastyki siedleckiej Akademii Podlaskiej. W 2007 r. zainicjował działalność Galerii Akademii Podlaskiej, której jest kierownikiem artystycznym. Malarz, wielokrotny stypendysta i zdobywca nagród. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Siedlce i przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi dla kultury. Autor szeregu wystaw indywidualnych, zbiorowych, uczestnik sympozjów artystycznych w kraju i za granicą.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?