SPIN

POLSKA: Katastrofa prezydenckiego samolotu

Aneta Borkowska sobota, 10 kwietnia 2010, 10:25 Kraj i świat, Wydarzenia

Dzisiaj około godziny 9. rano w rosyjskim Smoleńsku rozbił się prezydencki samolot. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył katastrofy. Na pokładzie był Lech Kaczyński z żoną.

Gdy samolot podchodził do lądowania zahaczył o drzewa około 300 metrów od lotniska i stanął w płomieniach. W tej chwili pożar jest już ugaszony. Jak mówią świadkowie wypadku samolot podchodził do lądowania w bardzo gęstej mgle. Nie wiadomo dokładnie ile osób było na pokładzie. Maszyna mogła zabrać ze sobą ponad sto osób. Oprócz prezydenckiej pary na pokładzie miały być: ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prezes IPN Janusz Kurtyka, biskup polowy Wojska Polskiego generał dywizji Tadeusz Płoski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego biskup i generał brygady Miron Chodakowski oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik oraz szef NBP Sławomir Skrzypek.

Komentarze (1)

  1. szok dodano 12 lat temu

    Po prostu szok

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?