SPIN

Olkusz wspomina urodzonego w Siedlcach Arkadiusza Protasiuka

Beata Głozak wtorek, 13 kwietnia 2010, 15:43 Siedlce
Kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk. Fot. www.sp.mil.pl

Kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk. Fot. www.sp.mil.pl

Zmarły tragicznie Arkadiusz Protasiuk, dowódca załogi samolotu TU-154, który rozbił się na smoleńskim lotnisku, urodził się 13 listopada w Siedlcach. Jak dowiedziało się Radio Podlasie, kapitan do 6 roku życia mieszkał w naszym mieście przy ulicy Góreckiego. Dorastał jednak w Olkuszu.

Wczoraj w „Przeglądzie Olkuskim” ukazał się artykuł o kapitanie. 36 – letni pilot we wspomnieniach osób, które chodziły z nim do szkoły a także tych, które go uczyły zapisał się jako ambitna, odpowiedzialna i dobra osoba. – „Zawsze na nim można było polegać. Jeśli powierzałem mu jakieś zadanie, byłem pewien, że rzetelnie je wykona” – czytamy jedną z wypowiedzi w materiale.
Protasiuk z wyróżnieniem ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego a także w warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej.

Kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk pozostawił po sobie żonę i dwójkę dzieci.

opr. bg

Cały artykuł

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?