SPIN

Film „Poza strachem” i Targi Wymiany Książek

Beata Głozak czwartek, 15 kwietnia 2010, 12:56 Kultura
"Poza strachem" - plakat. Fot. Alterkino

"Poza strachem" - plakat. Fot. Alterkino

Dzisiaj o godz. 19 w siedzibie stowarzyszenia tutajteraz wyświetlony zostanie film „Poza strachem”. Godzinę przed jego projekcją odbędą się kolejne Targi Wymiany Książek. Organizatorem spotkań jest stowarzyszenie tutajteraz.

Poza strachem (ang. Leaving Fear Behind) to bezprecedensowy film, potajemnie wyprodukowany w Tybecie oraz wywieziony poza jego granice dosłownie kilka dni przed marcowymi zamieszkami. Jest 25-minutowym filmem dokumentalnym, stworzonym przez grupę śmiałych filmowców tybetańskich, który oddaje sentymenty Tybetu odnośnie rządów chińskich, wagi i symboliki igrzysk olimpijskich oraz powrotu Dalailamy.

Zespół filmowców samouków ze wschodniego Tybetu – Dhondup Wangchen (rolnik) i jego przyjaciel Golog Jigme (mnich), potajemnie nagrali 35 godzin rozmów ze zwyczajnymi Tybetańczykami, nagrania zostały przekazane za granicę. Premiera filmu odbyła się w Pekinie tuż przed rozpoczęciem Igrzysk. Twórcy filmu zostali aresztowani w marcu, Dhodnup Wangchen wciąż przebywa w chińskim więzieniu.”

data: 15.IV.2010 godz. 18. i 19. miejsce: ul. Pułaskiego 11 wstęp: wolny

Źródło: alterkino

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?