SPIN

KOMENDA POLICJI: Przeczytaj zanim pojedziesz do Krakowa

Beata Głozak piątek, 16 kwietnia 2010, 13:56 Aktualnie

W związku z uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej, Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie informuje o utrudnieniach wszystkich, którzy w przyjadą do stolicy Małopolski, aby oddać hołd zmarłym.

1. Nie parkujmy samochodów w centrum Krakowa i w rejonie Pierwszej Obwodnicy oraz na trasach przejazdu konduktu żałobnego (z lotniska w Balicach, przez Salwator).  Pozostawmy tam wolne miejsca. Źle zaparkowane auta będą od razu odholowywane.
2. Od godz. 17. w sobotę nastąpi wyłączenie ruchu na poszczególnych ulicach w centrum miasta oraz na trasie przejazdu z Balic. W niedzielę, 18 kwietnia, od wczesnych godzin rannych ulice w obrębie Wawelu zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. W tych miejscach pojawią się policjanci ruch drogowego, którzy będą informować kierowców o utrudnieniach i kierować na objazdy.
3. Należy podporządkować się poleceniom wydawanym przez służby porządkowe.
4. Punkty dzieci zaginionych będą zlokalizowane w niedzielę w siedzibie Komisariatu I Policji przy ul. Lubicz 21 oraz Posterunku Policji w Rynku Głównym 27.
5. Punkt medyczno-sanitarny znajdzie się na Rynku Głównym, niedaleko Sukiennic, w pobliżu kościoła św. Wojciecha .
6. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej w Krakowie oraz porządkiem podczas przemarszów na msze i w czasie przejazdu konduktu czuwać będzie dwa i pół tysiąca policjantów – z Małopolski, ale również z Lublina, Rzeszowa, Opola, Łodzi, Katowic i Kielc. Będą to m.in. policjanci prewencji i ruchu drogowego, ale także funkcjonariusze po cywilnemu.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?