SPIN

28.IV.OCZAMI KOBIET: Amelia Earhart

Beata Głozak niedziela, 18 kwietnia 2010, 17:54 Zapowiedzi kulturalne

28 kwietnia obejrzymy ostatni już w kwietniu film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem jest to biograficzna historia o życiu Amelii Earhart w reżyserii urodzonej w Indiach Miry Nair, autorki głośnego filmu „Monsunowe wesele”.

Amelia Earhart była pierwszą kobietą, która przeleciała nad Atlantykiem (wpierw jako pasażerka, potem jako pilot). Zyskała ogromną sławę, stała się ulubienicą Ameryki – „boginią jasności” uwielbianą za odwagę i charyzmę. Popularność jej nie zmieniła – do końca życia kochała niebezpieczeństwo i wyzwania, nie bała się mówić tego co myślała, i realizować planów. Była inspiracją dla milionów ludzi – między innymi dla Eleonor Roosevelt (Cherry Jones), swego męża magnata prasowego, George’a P. Putnama (Richard Gere) czy wieloletniego przyjaciela i kochanka, pilota Gene’a Vidala (Ewan McGregor). Latem 1937 roku Amelia zdecydowała się bardzo odważny krok – postanowiła przelecieć samotnie dookoła świata. To jeden z najsłynniejszych lotów w historii. 

data: 28.IV. godz. 19. miejsce: NoveKino Siedlce wstęp: 13 zł

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?