SPIN

Cegiełki już są. Harcerze pomogą

Aneta Borkowska środa, 21 kwietnia 2010, 17:02 Siedlce
Archiwalne zdjęcie z wysadzenia pomnika w 1941 roku.

Archiwalne zdjęcie z wysadzenia pomnika w 1941 roku.

Sprawa odbudowy Pomnika Wolności nabiera coraz większego tempa. Powołany w tym celu komitet pracuje pełną parą a lada dzień na ulicy pojawią się harcerze z puszkami.

– Bardzo dużą pomoc zaoferował nasz biskup, który obiecał, że nagłośni sprawę we wszystkich parafiach – mówi Sylwester Czyżyk, radny, inicjator odbudowy.

Od 25 kwietnia podczas mszy księża będą ogłaszać, że po nabożeństwie pod kościołami pojawią się harcerze z puszkami. Teoretycznie wszystko jest zaplanowane, zostały tylko sprawy przygotowania odpowiednich identyfikatorów oraz upoważnień dla zbierającej młodzieży. Potrwa to tydzień, góra dwa. Od kilku tygodni można natomiast kupować cegiełki.

– Na razie jedynie w Biurze Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta, ale lada dzień Komitet zbierze się, by poszukać nowych lokalizacji – wyjaśnia radny.

Cegiełki można nabyć w godzinach między 10, a 13. Cena jednej to 10, 20, 50 lub 100 zł.

– Jest też możliwość aby, za odpowiednim pokwitowaniem, jedna osoba zainteresowana dystrybucją wzięła ich większą ilość  – informuje Czyżyk.

Przypominamy także o specjalnej stronie internetowej, na której znajdują się nowe informacje na temat Pomnika Wolności. Tutaj też podane jest konto bankowe, na które można przelewać pieniądze na ten cel. www.pomnikwolnosci.siedlce.pl

ab

Komentarze (1)

  1. Kuba dodano 12 lat temu

    Fajna sprawa. Ale mnie jedno ciekawi. Księża ogłoszą na mszy, że dzisiaj zbieramy na ten cel. Ludzie pomyślą, że to taca i wrzucą tam . A on pod koniec powie, a zbierać będą po mszy harcerze pod kościołem.
    Kiedyś tak powiedział tylko, że pieniądze miały być na inny cel. Ale moja mama się wkurzyła jak wróciła.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?