SPIN

Promocja „Gwiazdozbioru”

Beata Głozak czwartek, 22 kwietnia 2010, 14:01 Kultura
Autor "Gwiazdozbioru" w roli piosenkarza. Fot. AB

Autor "Gwiazdozbioru" w roli piosenkarza. Fot. AB

21 kwietnia o godz. 19. w NoveKino odbyła się siedlecka promocja „Gwiazdozbioru” Tomasza Markiewicza. „Gwiazdozbioru”, czyli zebranych w formie książki wywiadów a nie, jak zdarzyło się komuś pomyśleć, rozprawki astronomicznej. Spotkanie poprowadziło męskie trio w składzie: Artur Orzech, Mirosław Greluk i … Tomasz Markiewicz.

Formuła promocji była dość niecodzienna – luźna, przeplatana anegdotami rozmowa między bohaterem wieczoru a Arturem Orzechem, prezenterem radiowym i jednym z najbardziej znanych konferansjerów w Polsce. Od czasu do czasu do tego wybitnie męskiego grona spontanicznie dołączał Mirosław Greluk. Kiedy indziej wyświetlano krótki film. Na scenie pojawili się goście.

Anna Szałapak - jedna z gwiazd wieczoru. Fot. AB

Anna Szałapak - jedna z gwiazd wieczoru. Fot. AB

Wśród nich specjalne miejsce zajęła znana z Piwnicy Pod Baranami Anna Szałapak, jedna z ulubionych artystek Tomka. To właśnie jej autor „Gwiazdozbioru” zadedykował utwór z repertuaru Grzegorza Turnaua „Naprawdę nie dzieje się nic”. Nie zabrakło również siedleckich akcentów: Publiczność ciepło przyjęła występy Marleny Uziębło w repertuarze Marleny Dietrich, Olgi Manujlik i Mileny Madziar.

Organizatorami koncertu promocyjnego są: Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach, Miejski Ośrodek Kultury, NoveKinoSiedlce oraz Stowarzyszenie Promocji Mistrzów „Masters Promotion”.

bg
Olga Manujlik. Fot. AB

Olga Manujlik. Fot. AB

"Tomek śpiewa". Fot. AB

"Tomek śpiewa". Fot. AB


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?