SPIN

Stempel na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej

Beata Głozak czwartek, 22 kwietnia 2010, 13:43 Aktualnie

Siedleccy pocztowcy wydali stempel okolicznościowy z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Datownik, który był stosowany 16 kwietnia w urzędzie pocztowym przy ul. Piłsudskiego 2 został zaprojektowany przez artystę plastyka Ireneusza Parzyszka a wykonany na prośbę miejskiego Muzeum Regionalnego.

  • Ireneusz  Parzyszek

– artysta grafik, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików i Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się projektowaniem plastycznym, rysunkiem i grafiką użytkową. Znany w świecie artystycznym znany w kraju i za granicą. Ma za sobą udział w ponad 800 ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach i festiwalach plastycznych. Ważna część jego twórczości, to rysunek satyryczny.
Laureat trzech Złote Szpilki – nagroda tygodnika „Szpilki” za najlepszy rysunek roku 1984, 85 i 86. Za działalność artystyczną uhonorowany Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodami Wojewody Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. Zasłużony dla Województwa Siedleckiego, laureat nagrody Fundacji Kultury Podlaskiej i Medalu im. Benedyktowicza… Pracownik Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?