SPIN

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Aneta Borkowska czwartek, 22 kwietnia 2010, 17:12 Siedlce, Wydarzenia
Zwycięzcy dostali atrakcyjne nagrody Fot. KMP Siedlce

Zwycięzcy dostali atrakcyjne nagrody Fot. KMP Siedlce

Wczoraj (21.04) zakończono trwający od dwóch dni Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W turnieju wystartowało 58 drużyn z powiatu siedleckiego w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.

Gospodarzem tegorocznej wiosennej edycji turnieju był Zespół Oświatowy w Stoku Lackim. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie konkursem BRD wśród lokalnych szkół. Celem turnieju jest przede wszystkim działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej to także znakomita okazja do nauki  zasad udzielania pierwszej pomocy.

Rywalizacja składała się z trzech etapów: testu pisemnego z wiedzy o ruchu drogowym, przejazdu rowerem przez tor przeszkód, oraz pokazem umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jednym z etapów konkursu była wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy Fot.KMP Siedlce

Jednym z etapów konkursu była wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy Fot.KMP Siedlce

Zwycięzcy:
Szkoły Podstawowe
I. Szkoła Podstawowa w Zbuczynie,
II. Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii,
III. Szkoła Podstawowa w Białkach.
Gimnazja
I. Publiczne Gimnazjum w Zbuczynie,
II. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach,
III. Publiczne Gimnazjum w Białkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, zakupione przez WORD Siedlce, Prezydenta Miasta Siedlce i siedleckiego Starostę Powiatowego. Specjalne podziękowania i dyplomy powędrowały też do opiekunów wszystkich drużyn, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do zmagań turniejowych.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?