SPIN

Takie zawody to pierwszy krok do kariery

Aneta Borkowska sobota, 24 kwietnia 2010, 10:18 Siedlce, Wydarzenia

W dniach od 2 do 4 maja w hali sportowej siedleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. Wystartuje około 160 zawodniczek z 14 województw. Impreza po raz pierwszy organizowana jest przez Mazowsze.

Władysław Świętochowski, trener sekcji zapasów

Jest to impreza z tradycją. Jest to także pierwszy krok do kariery oraz występów na Olimpiadzie. Te 160 zawodniczek to już wyłonione finalistki, więc zawody zapowiadają się bardzo ciekawie. Od nas 12 będzie zapaśniczek. Jako faworytki typuję Monikę Michalak (65 kg) i Dominikę Grabarczyk (40 kg). Monika robi cały czas postępy i liczymy, że walcząc u siebie powinna sobie doskonale poradzić. Jest solidna i poważnie traktuje zarówno treningi jak i naukę.

 

 

Marta Sosnowska, wiceprezydent Siedlec

Wszyscy cieszymy się, że zawody olimpijskie są w naszym mieście. To jest promocja i prestiż dla Siedlec. Sport dla miasta jest sprawą priorytetową. Rozpoczęły się prace nad poszerzeniem  bazy sportowej, by nasza młodzież miała godziwe warunki do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu. Jestem pewna, że zawody będą bardzo udane dla wszystkich uczestniczek. My dołożymy wszelkich starań, bo dziewczyny zostały przyjaźnie przyjęte i by wyjeżdżając z Siedlec wywiozły wspaniałe wspomnienia. Kciuki będę trzymała za wszystkich, ale wiadomo, że mocniej przy występach naszych.

 

 

 

Monika Michalak, zawodniczka

Miałam optymalne warunki do treningów. Jestem uczennicą III klasy gimnazjum i staram się pogodzić naukę z treningiem. I chyba dobrze mi to wychodzi, bo wyniki w nauce mam dobre. Chciałabym stanąć na najwyższym podium, ale jak się nie uda to z innego miejsca też będę zadowolona, jednak brązowego medalu w ciemno bym nie przyjęła. Wysoko oceniam swoje szanse. Najbardziej obawiam się Pauliny Kątnej, która trenuje w Bydgoszczy. Mam nadzieję, że doping na własnej sali mi jednak pomoże ją pokonać.

 

 

Kazimierz Olszewski, przedstawiciel starostwa

Organizacja takiej imprezy to nie tylko wielki prestiż, ale i wielki obowiązek. Wiem, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na godne przyjęcie najlepszych zapaśniczek z naszego kraju. Najbardziej cieszy mnie to ,że wśród nich będzie 12 z Siedlec. Mam nadzieję, że kilka z nich będzie walczyło o najważniejsze medale tej imprezy. Moją faworytką jest Dominika Grabarczyk. Liczę także na gorący doping widzów.

 

 

 

 

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?