SPIN

I Siedlecki Maraton Fitness: „To spotkanie dało paniom emocje”

Beata Głozak niedziela, 25 kwietnia 2010, 20:08 Siedlce
1 Siedlecki Maraton Fitness na hali sportowej OSiR. Fot. AB

1 Siedlecki Maraton Fitness na hali sportowej OSiR. Fot. AB

4 godziny zajęć fitness? Co to dla nich. Około 160 kobiet w różnym wieku wzięło dzisiaj udział w I Siedleckim Maratonie Fitness. Organizatorzy imprezy obiecują, że nie ostatnim. – Jest super. Mylę się, ale jest super – mówi pani Małgorzata i idzie ćwiczyć.

Anka, lat 23, studentka Akademii Podlaskiej, siedlczanka: „Wyciągnęła mnie koleżanka”

Na Maraton namówiła mnie koleżanka i bardzo się z tego cieszę. Fajny pomysł. Widzę, że nikt z ćwiczących nie zwraca uwagi na to czy mylą mi się kroki czy nie. Ja też nie obserwuję innych. Skupiam się na sobie i na trenerkach. Zawsze myślałam, że takie ćwiczenia będą dla mnie  krępujące. Przekonałam się, że nie i może skorzystam z ofert jednego z klubów. do tej pory najbardziej podobały mi się zajęcia z Latino, ale został jeszcze funky dance. Pokręciłam sobie bioderkami. Kto wie? Może wykorzystam to skromne bo skromne, ale zawsze jakieś  doświadczenie… Ha ha ha… Nie, nie przyciągnęły mnie nagrody tylko koleżanka. Nie. Na szczęście pot nie lał się strumieniami , ale było ciepło. Muszę już iść. Zaczynamy.

Maria, mama dwójki dzieci: „Będę miała zakwasy”

Widzę, że większość z tych dziewczyn mogłaby być moimi córkami, ale nie czuję się śmiesznie. O tak. To jest nawet nie tyle dobry co bardzo dobry pomysł na spędzenie chociaż jednej niedzieli. Zostawiłam wszystkich i przyszłam tutaj. Czasami musiałam zrobić sobie przerwę, bo instruktorki to prawdziwe maratonki fitnessowe. Momentami było mi trochę ciasno, bo okazywało się, że nagle kilka osób znalazło się w jednym miejscu, ale jestem zadowolona. Nawet chyba jacyś panowie ćwiczyli. Nie, nie ćwiczę. Dawno tego nie robiłam i czuję, że chyba będę miała zakwasy.

Marta Makać, instruktorka:"Dzisiaj więcej było zabawy niż prawdziwego treningu." Fot. AB

Marta Makać, instruktorka:”Dzisiaj więcej było zabawy niż prawdziwego treningu.” Fot. AB

Marta Makać, instruktorka w klubie „Active Woman”: „Więcej zabawy niż wycisku”

Bardzo cieszę się z frekwencji jaka jest na Maratonie. Po cichu wszyscy liczyliśmy na zainteresowanie, ale teraz mamy dowód. Tak. Wśród uczestniczek są także klientki naszego klubu., ale jest to mniejszość. Widać jednak, że największe zainteresowanie wykazały młode panie, choć impreza była skierowana do wszystkich. Ale warto podkreślić, że przyszły także całe rodziny. W sumie przez zajęcia „przewinęło” ponad sto sześćdziesiąt osób. Prowadziłam zajęcia jako pierwsza, ale wydaje mi się, że nie trzeba było specjalne zachęcać uczestników. Nie. Nie. Zupełnie nie krępowało mnie to, że byliśmy obserwowani z trybun. Naprawdę. Może to też dlatego, że więcej było zabawy niż prawdziwego treningu. O nie. Nie dałam dzisiaj wycisku na jaki mnie stać.

Małgorzata Płaza, tu już w trakcie zajęć: "Maraton dał paniom dużo emocji". Fot. AB

Małgorzata Płaza, tu już w trakcie zajęć: „Maraton dał paniom dużo emocji”. Fot. AB

Małgorzata Płaza,gość specjalny, członkini kadry narodowej w Fitness gimnastycznym,  na Maratonie prowadziła zajęcia z Funky dance: „U mnie będzie spokojniej”

Będę dzisiaj prowadziła zajęcia z Funky Dance i mam nadzieję, że zostanie tutaj więcej niż jedna osoba. To są ćwiczenia dance’owe, które są bardziej nastawione na taniec niż na ćwiczenia gimnastyczne. Dają dużo satysfakcji. Są to zajęcia takie choreograficzne. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić. Pochodziłam sobie i poobserwowała osoby, które tutaj przyszły. Widać, że wszyscy bawią się bardzo dobrze. Poziom? Poziom jest wysoki, chociaż nie wszystkie z tych pań trenują czy ćwiczą. Maraton dał im dużo emocji.

Organizatorami Maratonu byli Fitness Club Active Women i siedlecki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

bg5 komentarzy

 1. Anka dodano 11 lat temu

  Świetna sprawa. Bawiłam się rewelacyjnie i nawet na zdjęcie w galerii się załapałam :). Mam nadzieję, że szybko zrobią następny maraton, bo atmosfera była super. Nie spodziewałam się, że tyle nas babek przyjdzie.

 2. Agi dodano 11 lat temu

  Ja również uważam że taki maraton to rewelacyjny pomysł, nie ukrywam, że liczę na powtórkę ze strony dziewczyn, na pewno będzie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Oby więcej takich imprez w Siedlcach:)

 3. Kejt dodano 11 lat temu

  Świetna inicjatywa! Jak widać jest duże zapotrzebowanie w naszym regionie na tego typu przedsięwzięcia, gratulacje dla pomysłodawców. Z niecierpliwością czekam na kolejny…

 4. Ja też dodano 11 lat temu

  Też przemykam na zdjęciach w Fotoreportażach 😀 Dobrze, że nie widać jaką mam czerwoną twarz 😀

 5. Fitness Club Active Women dodano 10 lat temu

  Już 8 maja 2011 – II Siedlecki Maraton Fitness- Prozdrowotny Festyn Rodzinny.
  ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?