SPIN

Są pieniądze na sztuczne lodowisko

Beata Głozak wtorek, 27 kwietnia 2010, 15:29 Aktualnie

Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał 500 tys. złotych na modernizację i rozbudowę siedleckiego sztucznego lodowiska, które powstanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. 150 tys. zł marszałek przeznaczył dla Szkoły Podstawowej nr 12 na budowę boiska piłkarskiego o wymiarach 32×56 metrów.

Także Gmina Siedlce została wsparta przez samorząd Mazowsza. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 200 tys. zł Zespól Oświatowy w Iganiach Nowych wybuduje salę gimnastyczną. Wszystkie pieniądze pochodzą z Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej na Mazowszu.

Podstawowym założeniem Programu Rozwoju Bazy Sportowej na Mazowszu jest równomierne rozłożenie obiektów sportowych na terenie całego województwa. Duży nacisk kładziony jest na budowę obiektów o charakterze wielofunkcyjnym, stwarzających możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportu. Bardzo istotne jest także uwzględnienie w planach istniejącej bazy noclegowej, pozwalającej na organizację zgrupowań sportowych. W pierwsze kolejności budowane są również obiekty przy szkołach.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?