SPIN

Dzień Walki z Dyskryminacją Niepełnosprawnych

Aneta Borkowska czwartek, 29 kwietnia 2010, 14:00 Siedlce, Wydarzenia

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych 5 maja odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej ,,Patrzeć z nadzieją’’ poświęconej problemom osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Zobaczymy dzieło Marty Pruskiej, na które składają się portrety osób niepełnosprawnych oraz towarzyszący im poetycki komentarz. Jest on zapisem marzeń przedstawianych osób, ich pragnień i wyrazem woli walki. Wystawa jest próbą pokazania z czym borykają się niepełnosprawni, począwszy od problemów z przemieszczaniem się, poprzez izolację w szkole, trudy terapii i rehabilitacji oraz walkę z nieodłącznym bólem i osamotnieniem. Wystawa ma zwrócić uwagę na konieczność zmian systemowych w leczeniu osób niepełnosprawnych, poprawę warunków ich życia oraz ich rodzin, na które trwale oddziałuje cierpienie spowodowane chorobą bliskiej osoby i stała nad nią opieka.

Ekspozycja po raz pierwszy została zaprezentowana w Sejmie RP 5 maja ub. roku i stanowiła główny punkt sejmowych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad wystawą objął Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Dotychczas wystawa odwiedziła kilka miast w Polsce.

W Siedlcach wystawę będzie można oglądać w NoveKino do 28 maja br.

Bohaterowie wystawy:
Wiktoria, 2,5 roku
Wiktor, 8 lat
Olek, 9 lat
Piotruś, lat 9
Natalia 10 lat
Alek, 11 lat
Małgosia, 27 lat
Marcin, 13 lat
Ania, 27 lat

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?