SPIN

Podsumowanie majowego weekendu w Siedlcach

Aneta Borkowska wtorek, 4 maja 2010, 15:03 Siedlce, Wydarzenia

Na terenie powiatu siedleckiego długi majowy weekend upłynął spokojnie. W tym czasie odnotowano 18 zdarzeń drogowych z czego 16 to kolizje drogowe, natomiast 2 pozostałe to wypadki. Na szczęście nie było w nich ofiar śmiertelnych. W wyniku wypadków 3 osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Policjanci zatrzymali 3 osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu. Mając na uwadze fakt, że w czasie tych działań na terenie kraju zatrzymano około 2 tysięcy nietrzeźwych kierujących, to liczba z naszego powiatu może wydawać się znikoma. Jednak pamiętając o tym jak ogromne zagrożenie powodują nietrzeźwi kierujący dla innych uczestników ruchu drogowego śmiało można powiedzieć, że to o 3 przypadki za dużo. Niechlubny rekordzista, który został ujawniony 3 maja, to 26-letni mieszkaniec pow. siedleckiego, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierując w tym stanie spowodował kolizję drogową na drodze krajowej nr 2 w okolicach miejscowości Gręzów.
Ponadto w czasie działań siedleccy funkcjonariusze przeprowadzili 160 różnego rodzaju interwencji zgłoszonych do policji.

Poważniejsze wypadki majowego weekendu:

30 kwietnia około godz. 8.40 w miejscowości Żebrak kierujący busem 39-letni mieszkaniec Siedlec wykonując manewr wyprzedzania najechał na tył roweru, którym kierowała 71-letnia mieszkanka gm. Skórzec. W wyniku zderzenia kierująca rowerem doznała obrażeń w postaci złamania kości łokciowej prawej ręki i została przewieziona do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Również 30 kwietnia około godz. 11.40 na ulicy Sokołowskiej w Siedlcach kierujący VW 24-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej nie zachował należytej odległości i najechał na jego tył Saaba. W wyniku zderzenia podróżujące Saab-em dwie mieszkanki Siedlec w wieku 29 i 24 lata zostały przewiezione do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa szyjnego.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?