SPIN

Siedlczanka w finale konkursu Chopinowskiego

Aneta Borkowska środa, 5 maja 2010, 14:48 Siedlce, Wydarzenia

Siedlczanka Joanna Różewska znalazła się jako jedyna kobieta w gronie 7 osób, którzy reprezentować będą Polskę w XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim. A konkurencja była duża, gdyż w eliminacjach startowało ponad 400 kandydatów z całej Polski.

Joanna Różewska Fot.UM Siedlce

Joanna Różewska Fot.UM Siedlce

Joanna Różewska urodziła się w 1988 roku w Siedlcach. Ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i II LO im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach. Obecnie jest studentką II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej.
Laureatka wielu konkursów, m. in. Ogólnopolskich Konkursów Radia Bis Chopin Junior w 1999 i Bach Junior w 2000 roku, Chopin dla najmłodszych w Antoninie (2002), Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego dla dzieci w Jeleniej Górze w 2002 roku (I nagroda) Śląskiego Konkursu Pianistycznego w Zabrzu w 2005 r. (I nagroda) i w tym roku Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach.
Występowała w wielu salach koncertowych Warszawy, m. in. Filharmonii Narodowej, a także w Sztokholmie i Kiszyniowie. Grała m. in. z orkiestrami symfonicznymi Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz orkiestrą Concerto Avenna.
Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Prezydenta Miasta Siedlce.

Warto dodać, że wygranie lub otrzymanie jednej z nagród na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim otwiera pianiście sale koncertowe na całym świecie.

źródło UM Siedlce opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?