SPIN

Tego dnia mogłoby nie być

Aneta Borkowska środa, 5 maja 2010, 14:19 Siedlce, Wydarzenia

W całym roku jest ich 40. Dotyczą ludzi chorych, niepełnosprawnych, o odmiennej orientacji seksualnej czy innego koloru skóry. Ale wszystkie mają jeden wspólny cel. Walkę z dyskryminacją.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Siedlcach w jego ramach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Patrzeć z nadzieją” oraz spotkanie z osobami niepełnosprawnymi.

– Nie musielibyśmy mieć takiego dnia, gdyby nie było dyskryminacji – powiedziała na otwarciu wystawy Beata Gulati, dyrektor Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Siedlcach. – Tego dnia mogłoby nie być, gdybyśmy wszyscy mieli szacunek do innych – dodała.

Po obejrzeniu fotografii odbyło się spotkanie, na którym osoby niepełnosprawne opowiadały o swoich sukcesach, pasjach i trudnościach z jakimi borykały się przy ich osiąganiu. Wystąpiła także grupa niesłyszących studentów (obecnych i byłych) w pantomimie „Rodzinka”. Dodatkowo można było nauczyć się paru zwrotów w języku migowym.

Organizatorami dzisiejszej wystawy i spotkania są: Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy Akademii Podlaskiej w Siedlcach.

Wystawę „Patrzeć z nadzieją” w NoveKino można oglądać do 28 maja 2010 r.

ab/Fot. AB

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?