SPIN

Skórzec biegnie już po raz drugi

Aneta Borkowska czwartek, 6 maja 2010, 13:51 Siedlce, Wydarzenia

W sobotę (8 maja) o godz. 15. rusza w Skórcu VI Edycja Ogólnopolskiej Akcji „Polska Biega”. Gmina Skórzec imprezę organizuje już po raz drugi.

Akcja "Polska biega" to wspaniała forma promocji zdrowego stylu życia. Fot.AB

Akcja "Polska biega" to wspaniała forma promocji zdrowego stylu życia. Fot.AB

– Rok temu w biegach wystartowało prawie sto osiemdziesiąt osób – mówi Andrzej Wiącek, nauczyciel wychowania fizycznego w Skórcu i koordynator akcji. – W sobotę jeśli tylko pogoda będzie nam sprzyjać mam nadzieję, że pobiegnie około trzystu uczestników – dodaje.

Aby przyłączył się  do akcji nie trzeba było wiele. Wystarczyło parę rozmów z nauczycielami, władzami gminy oraz rodzicami i wszytko bardzo szybko dało się zorganizować. I było warto, gdyż na biegi przyszły całe rodziny. Nawet wójt Skórca brał w nich udział i otrzymał dyplom dla najstarszego uczestnika biegów. Wiemy, że w sobotę także zamierza wystartować.

– W ubiegłym roku nie było wypadków i mam nadzieję, że w tym także ich nie będzie – mówi Andrzej Wiącek. – Jednak na wszystko jesteśmy doskonale przygotowani, gdyż współpracujemy zarówno z policją, ratownikami medycznymi jak i rodzicami. Za peletonem zawsze jedzie pielęgniarka, która w razie potrzeby będzie pomagać – dodaje.

Akcja ma na celu promowanie zdrowego oraz sportowego stylu życia, ale również poprzez wspólne uczestnictwo w biegach dzieci i rodziców zacieśnianie więzów rodzinnych. Trasa w Skórcu liczy 3km i przebiega ulicami Skórca i częściowo terenem leśnym w pobliżu miejscowości. Zapisy do biegu rozpoczynają się o godzinie 14. przy szkole podstawowej w Skórcu.  W tym miejscu jest  start i meta. Bieg odbywa się z podziałem na kategorie wiekowe.

– Każdy uczestnik ma zapewnioną wodę – tłumaczy koordynator akcji. – Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodką niespodziankę. A  po biegu odbędzie się wspólne grillowanie – dodaje.

Pomysłodawcami imprezy są Robert Korzeniowski – mistrz olimpijski w chodzie i Robert Pacewicz – wicenaczelny „Gazety Wyborczej”. W ubiegłym roku w „Polska Biega” wystartowało aż 90 000 uczestników.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?