SPIN

„Nasza świadomość ekologii rośnie”

Aneta Borkowska sobota, 8 maja 2010, 18:21 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj w godz. 10 – 16 na parkingu przy siedleckim starostwie odbyła się zbiórka surowców wtórnych. Każdy, a przyszły tłumy kto zostawił plastik, makulaturę czy baterię dostawał torby ekologiczne lub kwiaty i sadzonki drzewek.

Renata

Byłam na zbiórce w poprzednim roku. Akcja fajna i w tym roku przyniosłam baterię, które zbierałam przez cały rok. Bardzo zachęcają do zbiórki kwiaty, które właśnie trzymam. Cieszę się, że jest ich tyle i mogłam sobie wybrać te moim zdaniem najładniejsze. Czy przyjdę za rok? Pewnie, że tak i mam nadzieję, że z jeszcze większą ilością śmieci.

 

Jacek Paluszkiewicz, prezes ZUO (Zakład Utylizacji Odpadów)

To już trzecie dni recyklingu w naszym mieście i widzę, że coraz bardziej się rozkręcają. I mam nadzieję, że  w następnych latach ludzi będzie jeszcze więcej. Cieszy mnie, że tyle osób się do nas przyłączyło. Ludzie przynoszą coraz więcej i coraz bardziej zróżnicowane odpady, czyli nie tylko papier i plastik, ale też akumulatory czy baterie.  Takie akcje są potrzebne, gdyż na co dzień nie jest jeszcze z nami tak dobrze w segregowaniu odpadów. Chociaż od około trzech lat zauważamy, że nasza świadomość ekologii rośnie, gdyż liczba segregowanych odpadów wzrosła tak o pięćdziesiąt procent, czyli widocznie.  To jednak jeszcze musimy chociażby takimi akcjami zachęcać większą liczbę osób do rozdzielania swoich śmieci.

Paweł

Przyniosłem trochę makulatury, butelek i kilkanaście baterii. Zrobiłem dzięki temu porządki w domu. A teraz tak na serio to uważam, że akcja jest świetna. I jestem zaskoczony ilością osób, które przyszły. Ja jestem tu od dziesiątej, a i tak byłem już chyba sto któryś w kolejce. Na co dzień staram się segregować śmieci, ale muszę jeszcze nad tym popracować aby mieć zupełnie czyste sumienie. Fajnie, że rozdają kwiaty, bo to przyciąga ludzi. A swoje? Oddam narzeczonej, bo ona je kocha i już zrobiła na nie miejsce na balkonie.

 

ab/bg


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?