SPIN

W kilku elementach wyprzedzamy harmonogram

Beata Głozak środa, 12 maja 2010, 17:07 Siedlce

Budowa siedleckiego Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki nabiera tempa. – Ktoś kto spaceruje sobie tylko ulicą Północną nie ma szansy objąć wzrokiem tego, co dzieje się na budowie, bo bardzo duże zakresy robót są wykonywane z tyłu ogrodzenia – tłumaczy Paweł Chorchos.

15. grudnia ubiegłego roku Agencja Rozwoju Miasta podpisała umowę z Polimex-Mostostal na I etap budowy kompleksu sportowo – rekreacyjnego na siedleckiego błoniach. Niemal 6 miesięcy od tego dnia, pomimo blaszanych ogrodzeń widać, że w miejscu gdzie jeszcze w tamtym roku odbywały się Dni Siedlec teraz trwają prace. Zgodnie z umową, stadion wraz z całym kompleksem powinien być oddany 31 marca 2011r.

REALIZOWALIŚMY ROBOTY PRZYGOTOWAWCZE

– Do wykonania mamy boisko główne z całą infrastrukturą towarzyszącą i dwa boiska treningowe, z których jedno ma nawierzchnię sztuczną a drugie naturalną. W ramach realizacji projektu mamy do czynienia ze wszystkimi rodzajami sieci podziemnych – kanalizacja deszczowa drogowa, deszczowa z drenażu boisk, sieci sanitarne, wodociągi, instalacje nawodnienia i podgrzewania boisk  – mówi Paweł Chorchos z Polimex – Mostostal, kierownik siedleckiej budowy. – Zgodnie z harmonogramem do tej pory realizowaliśmy roboty przygotowawcze, wszystkie sieciowe i ziemne. To właśnie one pozwalają nam na przygotowanie się do głównych robót, w tym tych konstrukcyjnych trybuny zachodniej, która do końca wakacji powinna pojawić się w pełnej krasie w zakresie konstrukcji żelbetowej – tłumaczy. – Sam harmonogram przewiduje, że wszelkie roboty na zewnątrz powinny zakończyć się przed rozpoczęciem zimy po to, żeby w okresie zimowym prowadzić roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu.

WYPRZEDZAMY HARMONOGRAM

W tej chwili na placu trwają bardzo zaawansowane roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej. Wykonawca przygotowuje się również do drenaży i nawadniania boisk. Na dzień dzisiejszy dostarczono na budowę także 24 – metrowe maszty oświetleniowe, które będą służyły jako oświetlenie boisk treningowych. Wspominana już trybuna zachodnia przewiduje 2756 miejsc. Wynika to z podziału głównego stadionu, który zaprojektowano na 8000 miejsc. W ostatnim czasie zmontowano też dwa żurawie wieżowe. Na razie prace przebiegają bez jakichkolwiek opóźnień. Żadne też nie są przewidziane w planach.

Parking dla aut osobowych i trybuna zachodnia -widok z góry. Fot. Polimex-Mostostal

Parking dla aut osobowych i trybuna zachodnia -widok z góry. Fot. Polimex-Mostostal

– Dotychczas realizacja robót przebiega zgodnie z planami. W kilku elementach wyprzedzamy obowiązujący harmonogram, co jest zasługą dokładnych projektów:  
technologii wykonania robót czy zagospodarowania placu budowy. Poświęciliśmy temu niemało czasu właśnie po to, aby harmonogram jak najdokładniej odpowiadał potrzebom i możliwościom realizacji robót. Dlatego nie planuję żadnych opóźnień.

Z ULICY TEGO NIE WIDAĆ

Teren budowy to około 20 ha z czego tylko część jest przeznaczona do realizacji w I etapie, ale w związku z tym, że są to prace rozłożone w różnych miejscach, roboty są prowadzone w zasadzie na całym obszarze. W tym momencie na budowie pracuje około 70 osób. W zależności od zakresu realizowanych prac planowane są zwiększenia liczby pracowników –  docelowo niemal dwukrotne. – Ktoś kto spaceruje sobie tylko ulicą Północną nie ma szansy objąć wzrokiem tego, co dzieje się na budowie. Bardzo duże zakresy robót są wykonywane z tyłu ogrodzenia placu budowy. Są to parkingi dla samochodów osobowych i płyty boisk treningowych – wylicza Chorchos.

bg/fot.ab

 

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?