SPIN

DNI SIEDLEC 2010

Beata Głozak sobota, 15 maja 2010, 12:49 Siedlce, Wydarzenia
Piątkowa konferencja w UM Siedlce. Fot. AB

Piątkowa konferencja w UM Siedlce. Fot. AB

Nie „made in” czy „the best of”, tylko prawdziwie i po polsku – „Najpiękniejsze Siedleckie”. Znamy już plan tegorocznych obchodów Dni Siedlec i hasło jakim zostały opatrzone. Święto naszego miasta po raz pierwszy będzie relacjonowała także TVP Warszawa. – To zebranie owoców całej czteroletniej kadencji tego samorządu – określił Dni Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

– Chcemy pokazać gościom, że pieniądze naszych podatników nie idą na marne. Chcemy pochwalić się, że umiemy w sposób gospodarski nimi dysponować. Jest to też rok wyborczy i naszym wyborcom należy się informacja, że głosując na nas cztery lata temu dokonali dobrego wyboru. Jesteśmy teraz na etapie zbierania owoców tej całej kadencji – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej ws. Dni Siedlec 2010 Wojciech Kudelski, prezydent.

PIĄTEK. NIE WIEMY KIEDY MARYLA?

Hasło tegorocznego święta miasta a także piątkowy koncert galowy – „Najpiękniejsze Siedleckie” powstał głównie z myślą o siedleckich twórcach. Dlatego też Urząd Miasta nie poda godzin występu Maryli Rodowicz, który odbędzie się po nim. – Nie chcemy po prostu, aby siedlczanie odpuścili sobie miejscowych wykonawców i przyszli tylko na koncert finałowy – mówi Mariusz Orzełowski, naczelnik Biura Prezydenta Miasta Siedlce.  
Kogo oprócz wykonawczyni kultowej „Małgośki” zobaczymy na scenie w piątek? Znane nam nazwiska: Milenę Madziar, Macieja Podgórzaka, Monikę Kieliszek, Krzysztofa Kota, Natalię Kordecką, Macieja Turkowskiego. Będą zespoły: Upstream, Silk, PodobaMiSię, tancerze: Chodowiacy, Caro Dance, LUZ, a także ci, którzy promowali nasze miasto w programie You Can Dance. Usłyszymy Orkiestrę Garnizonu Siedlce i Chór Miasta Siedlce. Każdy z artystów zaprezentuje jeden utwór.

CIASNO, ALE ELEGANCKO

W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów władze zaapelowały do mieszkańców i gości, aby w miarę możliwości na koncerty starali się nie dojeżdżać samochodami. Główny powód? Organizacja piątkowego dnia. Koncert galowy „Najpiękniejsze Siedleckie” wraz z występem Maryli Rodowicz odbędzie się bowiem na Placu im. Wł. Sikorskiego. Dlaczego miasto decyduje się na takie utrudnienie w ruchu a zarazem na ograniczenie liczby osób, które chciałyby przyjść na występy? – Z kilku powodów – tłumaczy Mariusz Orzełowski. – Chcemy, aby oba koncerty były eleganckie. Bez gastronomii i bez piwa – to zresztą są także wymogi stawiane przez menadżera pani Maryli. Ma być dostojnie, dlatego tego koncertu nie robimy na Błoniach, bo wiążą się one raczej z formą piknikową.
Poza tym, zdaniem Orzełowskiego, centrum miasta jest lepsze także dla relacji telewizyjnej. Jak powiedział naczelnik, sceny lepiej komponują się wśród architektury a nie pola. A sceny będą dwie. Dodatkowo platforma, na której zobaczymy Marylę Rodowicz, będzie miała oświetlenie LED-owe.

TVP – ZA SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ

Podczas konferencji prasowej Mariusz Orzełowski uciął także wszelkie dyskusje dotyczące obecności TVP Warszawa w trakcie Dni Siedlec. Telewizja przez dwa dni nadawać będzie relacje z różnych miejsc w mieście za pośrednictwem wozu transmisyjnego i siedmiu kamer. – Na żywo będzie transmitowany początek i koniec koncertu „Najpiękniejsze Siedleckie” a także początek koncertu Maryli Rodowicz – poinformował naczelnik prezydenckiego biura i dodał – Koszt tej relacji jest symboliczny a wartość promocyjna bezcenna.
– Cieszę się, że Dni Siedlec są w tak uroczystym momencie, bo jednocześnie z nimi obchodzimy dwudziestolecie samorządu – podkreśliła Marta Sosnowska, wiceprezydent miasta. – Dla mnie te daty mają także prywatnie symboliczne znaczenie. Dwudziestego ósmego maja zostałam powołana przez pana prezydenta na funkcję wiceprezydenta. Dwudziesty ósmy maj jest dniem urodzin mojego pierwszego syna. Myślę, że będą to fantastyczne dni, w których wyluzujemy się i zdystansujemy do wszystkiego – zakończyła Sosnowska.

bg

TVP Warszawa – kiedy (skrót):
Piątek:
godz. 16. Kurier Warszawski – materiał filmowy
godz. 17.30 Kurier Mazowiecki – materiał filmowy
godz. 18. 30 wejście „na żywo”
godz. 19. 30 wejście „na żywo”
godz. 21.45 Kurier Warszawy i Mazowsza – relacja z dnia
Sobota:
godz. 7.45 Kurier Warszawski – relacja z piątku
godz. 17. 30 Kurier Mazowiecki – zapowiedź koncertu Kate Ryan
godz. 18.15 – wejście „na żywo”
godz. 18.20 – 15 – minutowy reportaż o Siedlcach
godz. 18.35 – wejście „na żywo”
godz. 18.40 – felieton/reportaż „Z czego żyją mieszkańcy, gdzie pracują, co jest chlubą miasta?”  
godz. 18.45 – wejście „na żywo” – rozmówka z artystą  
godz. 18.50 – emisja skrótu koncertu piątkowego i sobotniego

Dokładny HARMONOGRAM IMPREZY

27 maja (czwartek)
9.00  Kościół Św. Stanisława BM, ul. Floriańska 1
Msza Św. z racji 20. lecia Samorządu Siedleckiego pod przewodnictwem JE ks. Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego
10.30  NoveKino Siedlce,  ul. Wiszniewskiego 4
Uroczysta Sesja Rady Miasta Siedlce z okazji 20. lecia Samorządu Siedleckiego z udziałem przedstawicieli samorządów różnego szczebla, samorządów miast partnerskich, byłych samorządowców, przedstawicieli siedleckiego biznesu, stowarzyszeń, instytucji publicznych
i pozarządowych

28 maja (piątek)
10.00 -19.30
SIEDLCE na antenie TVP WARSZAWA
(wywiady Kuriera Mazowieckiego, wejścia  „na żywo” w Kurierze Mazowieckiem i Telewizyjnym Kurierze Warszawskim, transmisja z KONCERTU GALOWEGO „NAJPIĘKNIEJSZE SIEDLECKIE”)
10.00  Stadion przy ul. Wojskowej 5
MŁODZI na dwudziestolecie: OTWARTY PLENER GRAFFITI  „GRAFFITI na tle historii”
18.30  Plac im. Wł. Sikorskiego
KONCERT GALOWY z okazji 20. lecia Samorządu Siedleckiego NAJPIĘKNIEJSZE SIEDLECKIE koncert transmitowany przez TVP WARSZAWA) z udziałem:
CARO DANCE, FTN LUZ,  ZPiT ZS im. Alicji Siwkiewicz „CHODOWIACY”, siedleckich tancerzy YCD, UPSTREAM, PODOBA MI SIĘ, SILK – FOR TEENS, TEATRU ES, Mileny Madziar, Macieja Podgórzaka, Moniki Kieliszek, Krzysztofa Kota, Natalii Kordeckiej, Macieja Turkowskiego, ORKIESTRY GARNIZONOWEJ SIEDLCE, CHÓRU MIASTA SIEDLCE i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej.
21.00  Plac im. Wł. Sikorskiego  
GWIAZDA WIECZORU 20. lecia: MARYLA RODOWICZ live

29 maja (sobota)
18.00 Błonia Siedleckie, ul. Północna
KONCERT NA FINAŁ  „DWUDZIESTOTEKA”:  
X-TRANS (muzyka disco-dance)
BENE (cover: przeboje włoskie)  
RICO SANCHEZ & GIPSY KINGS
KATE RYAN
pokaz sztucznych ogni

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE DNIOM SIEDLEC  2010
14 maja
Otwarcie Wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi. Kaplica Duszpasterstwa Akademickiego, ul. Brzeska 37
14/15 maja
SZTUKANOC – NOC MUZEÓW Plac im. Gen. Wł. Sikorskiego
16 maja
II ROCKFEST SIEDLCE Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego
19 maja
DZIEŃ BAROKU i OŚWIECENIA – projekt edukacyjny  OSiR, ul. Prusa 6
23 maja
KONCERT FINAŁOWY 15. Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego
21 maja
10 MAJÓWKA KABARETOWA Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego
25 -27 maja
JACKONALIA Teren Wydziału Przyrodniczego, ul. Prusa 14
28 maja
Projekt Eurobus 2010 – mobilne centrum informacji organizowany  przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w Siedlcach  
(parking przy Urzędzie Miasta Siedlce, Skwer Niepodległości 2)
28-30 maja
XXIX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ Plac im. Gen. Wł. Sikorskiego, Amfiteatr (szczegóły na oddzielnych afiszach)
4 czerwca
III SIEDLECKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH Plac im. Gen. Wł. Sikorskiego
6 czerwca
VI Festyn KREW DLA MIASTA I POWIATU SIEDLCE, DZIEŃ RADOŚCI Amfiteatr, ul. Wiszniewskiego
11/12 czerwca
II SIEDLECKA NOC POETÓW i BARDÓW Muzeum Regionalne w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 1

WYDARZENIA SPORTOWE
26 maja Zawody pływackie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka pływalnia PG 4
27 maja Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla szkół Stadion OSiR, ul. Prusa 6
Festiwal Sportowo-Rekreacyjny Szkół
• 28 maja Szkoły Ponadgimnazjalne Stadion OSiR, ul. Prusa 6
• 31 maja  Szkoły Podstawowe i Gimnazja  Stadion OSiR, ul. Prusa 6
• 1 czerwca Finały Siedleckiej Ligi Szkół Podstawowych w piłce nożnej  Boisko SP 7
29 maja Bieg na nartorolkach ul. Sienkiewicza
30 maja  Otwarty Turniej Grand Prix w tenisie stołowym OSiR, ul. Prusa 6
5 czerwca I Bieg Siedleckiego Jacka dla uczczenia wizyty Jana Pawła II  w Siedlcach dystans 10 km  ulicami miasta
10 czerwca MEMORIAŁ im. Henryka Guta Stadion OSiR, ul. Prusa 6
19 czerwca Rajd rowerowy „Lenie w terenie” Siedlce – Skórzec
14-20 czerwca Ogólnopolska GIMNAZJADA Stadion OSiR, ul. Prusa 6
26 czerwca III Dzień Sportów Ekstremalnych parking przy Starostwie

Prezentujemy mapki:

1. Objazdy, parkingi, organizacja ruchu (28. maja), 2. Organizacja koncertu na siedleckich Błoniach

1.(28. maja) 2.(29. maja)

8 komentarzy

 1. re-platformer dodano 12 lat temu

  I ten 28 maja trzy lata okazał się datą niesprzyjającą siedleckiej Platformy, swoistym zastopowaniem rozwoju tej formacji, co ostatnie wybory w tej partii pokazują. Z całą pewnością przyszłe wybory wygra obecna ekipa ze wspominianym Kudelskim i Orzełowskim na czele. A tegoroczne obchody Dni Siedlec niechaj będą na tyle udane jak ostatnie. Pożyjemy – zobaczymy.

 2. zorientowany dodano 12 lat temu

  Ale dziwny jest ten pan Orzełowski – traktuje ludzi jak małe dzieci – nie powiem, kiedy będzie koncert, bo nie przyjdziecie na występy siedlczan! No, gratuluję takiego podejścia, jeśli tylko tak trzeba nas ZMUSIĆ do przyjścia na całą imprezę.

  I jeszcze jedno – kto czyta uważnie, zobaczy, kiedy będzie Maryla, bo tę informację sprzedaje sam Orzełowski: mówi – początek i koniec koncertu i początek Maryli będzie w TV – obstawiam 19:30, jak wynika z programu transmisji.

 3. Siedlczanin dodano 12 lat temu

  Koniec transmisji nie oznacza końca koncertu 🙂 Tak czy owak mniej więcej można obliczyć, że około 19:30-20:00, nie ma powodu się oburzać – wszystko tylko dla dobra Siedlczan! 🙂

 4. Anonim dodano 12 lat temu

  Rzeczywiscie, Pan Orzełowski majaczy trochę. Ale to naprawdę utalentowany człowiek i dużo robi dla Siedlec…

 5. Marcin dodano 12 lat temu

  Chociaż w jednym miejscu (oprócz UM) można przeczytać dokładnie co i jak. Mam nadzieję, że tylko pogoda będzie w miarę dobra. Choć ostatnio nas nie rozpieszcza za bardzo.

 6. Jurwiad dodano 12 lat temu

  Orzełosio kombinuje,bo myśli że ma z debilami do czynienia,chce dobrze ale to harcerskie działania i niech sobie da trochę luza to lepiej mu wyjdzie i niech tak nie przeżywa bo to samo się rozkręci a jak się uda to i tak sukces będzie miał wielu ojców

 7. Kinia dodano 12 lat temu

  A jak ja chcę iść na koncerty na które chcę iść? Sama nie mogę sobie wybrać? Podają godzina ale na konferencji mówią głupoty. Czy jesteśmy aż takimi idiotami? będą mnie sprawdzać? dostaniemy jakieś stemple? Nie byłeś/aś na siedlczanach to nie wejdziesz na Marylę? hehehe

 8. xxx dodano 12 lat temu

  czy podczas Dni Siedlec można oddawać książki do bibliotek miejskich bez kary za przetrzymanie? słyszałem od kogoś taką wersję, prawda to?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?