SPIN

Majówka z Renault coraz bliżej

Aneta Borkowska środa, 19 maja 2010, 10:13 Siedlce

Wszyscy miłośnicy motoryzacji już 23 maja będą mogli zobaczyć replikę bolidu Formuły 1 (Renault R30). Tego dnia na Placu gen. Wł. Sikorskiego odbędzie się bowiem Majówka z Renault oraz Ogólnopolski Zlot Miłośników Marki Renault.

– Przygotowywania do imprezy trwają już od początku roku – mówi Sebastian Skowronek z AMS Chróścicki, organizator Majówki. – Dużo energii pochłonęło załatwianie przeróżnych pozwoleń, ale wiem, że było warto, bo zapowiada się naprawdę fantastyczny dzień – dodaje.

Majówka jeszcze się nie zaczęła, a już wzbudza ogromne emocje. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko  siedlczan, ale ludzi  z całej Polski.

– Bez wątpienia największą atrakcją będzie bolid – tłumaczy Skowronek. – I tutaj chciałbym zaznaczyć, że to nie będzie taka plastikowa replika tylko oryginalny, na którym zresztą kiedyś się ścigano. Wygląda niemal identycznie jak ten, na którym  jeździ obecnie Robert Kubica. Minusem jest jedynie fakt, że do nas przyjedzie bez silnika, więc poszaleć się nie da – dodaje ze śmiechem.

Niemałych emocji dostarczą również symulatory. Pierwszy to kokpit imitujący bolidy, do którego wchodzi się identycznie jak do bolidu, zajmuje się w nim też identyczną pozycję.  Drugi to symulator wyścigów samochodowych z ruchomym fotelem.

– Będzie przygotowany tor gokartowy, więc oprócz ścigania wirtualnego, będzie można bezpłatnie pojeździć naprawdę – mówi Sebastian Skowronek.

Poza tym na wszystkich, wiele konkursów z nagrodami, a do zdobycia m.in.  zdjęcia z oryginalnym autografem Roberta Kubicy. Przyznana zostanie również nagroda dla właściciela najstarszego samochodu marki Renault, który pojawi się na Zlocie. Uczestnicy imprezy będą mieli do dyspozycji parking przy Starostwie Powiatowym. Jest także dobra informacja dla tych, którzy na Majówce nie będą mogli, z różnych przyczyn, pojawić się na placu.  Otóż od 24  do 28 maja bolid będzie dostępny w firmie Renault.

ab

Oto szczegółowy plan majówki, która startuje o godzinie 9 i potrwa do 17.:

godz. 9 – 17. – ekspozycja repliki bolidu Formuły 1 R30 (bliźniaczy bolid Roberta Kubicy),

godz. 9 – 17. – symulatory samochodowe: F1 oraz WRC, (odbędą się konkurencje z nagrodami, jedna z nich to karnet na tor gokartowy),

godz. 9 – 17. – stanowiska serwisowe: bezpłatne podłączenie do serwisu komputerowego, porady fachowców, specjalne oferty dla posiadaczy Renault,

godz. 9 – 17. – tor do jazdy gokartami,

godz 10 – 17. – ekspozycje najnowszych modeli Renault oraz Dacia oraz butik  z gadżetami,

godz. 12 – 14. – symulator zderzeń udostępniony dzięki siedleckiej policji,

Komentarze (1)

  1. josh dodano 11 lat temu

    ja sie wybieram

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?