SPIN

Aquapark trafia na stoły kreślarskie

Beata Głozak piątek, 21 maja 2010, 10:30 Siedlce, Wydarzenia

Władze Siedlec wykonały kolejny krok w kierunku powstania aquaparku na siedleckich błoniach. – Budowa ruszy na początku przyszłego roku, a obiekt będzie oddany do użytku na start roku szkolnego 2012 – zapowiada Mirosław Pawłowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

W czwartek w Urzędzie miasta podpisano umowę w sprawie opracowanie dokumentacji technicznej aquaparku, który powstanie w ramach Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki. Przetarg w tej sprawie ogłoszono 10 lutego. Jego rozstrzygnięcie miało nastąpić już miesiąc temu, lecz jedna z firm, których oferty odrzucono, odwołała się od rozstrzygnięcia. 10 maja Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę. Tym samym przetarg wygrała firma „Pro-Arch-2” z Czechowic-Dziedzic.
Wstępne założenia projektu mówią o aquaparku 3-kondygnacyjnym. W piwnicy znajdować mają się pomieszczenia techniczno-technologiczne oraz zaplecze socjalne. Parter to: sauna sucha i parowa, szatnie, natryski, pomieszczenia ratowników, recepcja, kawiarnia, widownia na 224 miejsca, a także hala basenu. W jej skład wejdą: 8-torowy basen pływacki (25×21 m), basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, 4-torowy basen do nauki pływania, brodzik dla maluchów, zjeżdżalnie – 40- i 70-metrowa oraz 2 jacuzzi. Na I piętrze przewidziano natomiast: galerię widokową, pomieszczenia administracyjne, salę szkoleniową, a wreszcie – 4-torową kręgielnię z własnym bufetem i stoły bilardowe.
Zwycięzca przetargu ma na wykonanie dokumentacji 6 miesięcy. W tym czasie ARMS zajmie się pozyskiwaniem środków na budowę. Jak mówi Pawłowski, przetarg na wybudowanie obiektu zostanie ogłoszony przed końcem roku.

Bartosz Szumowski/fot.BS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?