SPIN

Na nowych zasadach od września?

Beata Głozak środa, 26 maja 2010, 23:45 Siedlce
Wojciech Kaszyński: Proces przekształceniowy idzie bardzo dobrze. Tutaj podczas konferencji prasowej z 1 kwietnia. Fot. AB

Wojciech Kaszyński: Proces przekształceniowy idzie bardzo dobrze. Tutaj podczas konferencji prasowej z 1 kwietnia. Fot. AB

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy komercjalizacja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach była przede wszystkim w planach i rozmowach. Od 22 marca, czyli w dniu podjęcia przez radnych sejmiku województwa mazowieckiego decyzji  o jego przekształceniu sytuacja uległa diametralnej zmianie.

– Wszystko idzie bardzo dobrze – mówi Wojciech Kaszyński, dyrektor WSS w Siedlcach.  – Pozytywna opinia wojewodów na temat przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego już została opublikowana. Od pierwszego czerwca rozpocznie się proces likwidacyjny – dodaje.

Jego zdaniem, sprawa rozwija się na tyle pomyślnie, że możliwe będzie przyspieszenie całej procedury.

– Prawdopodobnie od pierwszego września szpital będzie już spółką a to może sprawić, że pierwsze usługi komercyjne będą  wprowadzone także z początkiem września – informuje Kaszyński.

bg

Więcej na ten temat:

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?