SPIN

ZAPROSZENIE: Dla dzieci NoveKino

Beata Głozak środa, 26 maja 2010, 13:00 Siedlce

NoveKino Siedlce we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury zaprasza 29 i 30 maja  na bezpłatne projekcje filmów duńskich twórców skierowanych do najmłodszej publiczności.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (29 i 30 maja) od godz. 10:15 rozpoczną się projekcje bajki dla maluchów. Wstęp na seanse jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

„Opowieść o dwóch komarach” (godz. 10:15), opowiada o przyjaźni, wykorzystywaniu swoich talentów i dokonywaniu wielkich rzeczy z pomocą dobrych osób wokół. Komarzyca-tancerka Dagmar zauroczona jest Egonem, komarem-cyklistą. Jednak Egon pragnie najpierw zwiedzić świat i uważa, że miłość może poczekać aż on sam dorośnie. Kiedy podła królowa czerwonych mrówek, Dominella, i jej żołnierze zabijają królową czarnych mrówek i okupują jej kopiec, Dagmar i Egon trafiają w sam środek leśnego dramatu, który podda próbie ich przyjaźń i zmusi komary do maksymalnego wykorzystania swych talentów.

„Święta Karli” (godz. 11:45) opowiada o życiowych rozterkach małej dziewczynki w obliczu świątecznych przygotowań. Dziesięcioletnia Karla nienawidzi atmosfery przedświątecznych przygotowań. Jej mama jest wtedy zdenerwowana i nie ma czasu dla swoich pociech. Tej zimy miarka się przebrała i Karla wyrusza w świat. Na swojej drodze spotka wielu przyjaciół, ale nie ominą jej i niebezpieczeństwa. Czy wyprawa Karli zakończy się szczęśliwie?

Źródło: MF Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?