SPIN

Zielone światło dla sprzedaży Kolei Mazowieckich

Beata Głozak poniedziałek, 31 maja 2010, 21:43 Siedlce
Adam Struzik, marszałek mazowiecki mówi, że nie ma wyprzedaży majątku Mazowsza. Fot. AB

Adam Struzik, marszałek mazowiecki mówi, że nie ma wyprzedaży majątku Mazowsza. Fot. AB

Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego wyrazili dzisiaj zgodę na sprzedaż udziałów samorządu w Kolejach Mazowieckich. To posiedzenie i decyzje jakie na nim zapadły pozwalają  na rozpoczęcie analizy przedprywatyzacyjnej KM. Oprócz tego radni zdecydowali także o sprzedaży udziałów w Przewozach Regionalnych.

Podczas konferencji prasowej Adam Struzik,  marszałek Mazowsza podkreślił, że mimo trudnej sytuacji finansowej nie ma mowy o wyprzedaży majątku województwa. Zaznaczył, że jest to moment dla województwa, aby zastanowiło się w jaki sposób zapewnić Kolejom możliwość rozwoju w sytuacji, kiedy ono samo nie ma na to pieniędzy. Marszałek przyznał, że może być problem ze sprzedażą udziałów w Przewozach, bo ich kondycja jest bardzo zła. Nie wiadomo czy znajdą się chętni na ten zakup. Struzik liczy w tej kwestii na pomoc innych województw.
Marszałek województwa kolejny raz podkreślił, że Mazowsze zbiera pokłosie ubiegłorocznego kryzysu i wysokiego janosikowego jakie w tym roku ma wpłacić do budżetu państwa na inne regiony.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?