SPIN

Siedlce – Warszawa: 160km/h i zmiany w rozkładzie

Beata Głozak wtorek, 1 czerwca 2010, 15:53 Siedlce
Dzięki zwiększonej prędkości, jazda do Warszawy potrwa 56 minut. Fot. AB

Dzięki zwiększonej prędkości, jazda do Warszawy potrwa 56 minut. Fot. AB

Od 6 czerwca na trasie Siedlce – Warszawa Zachodnia zacznie jeździć Flirt Kolei Mazowieckich, który osiągnie prędkość 160km/h. Pociąg będzie kursował w niedziele wieczorem. Wyjazd z dworca w Siedlcach: godz. 18:40. Do stacji końcowej Warszawa Zachodnia dotrze o godzinie 19:44.  Flirt  zostanie uruchomiony testowo i będzie kursował do końca rozkładu jazdy.

Podróż z Siedlec do Warszawy Centralnej, która teraz trwa niemal 1,5h skróci się do 56 min. Flirt nie będzie kursował 31 października, ale zostanie uruchomiony 1 listopada. Ma to zdaniem Kolei Mazowieckich ułatwić młodzieży powrót do szkół oraz uczelni w Dniu Wszystkich Świętych.
Rozkład jazdy pociągu: Siedlce 18:40 (o) – Mrozy 18:55 (o) – Mińsk Mazowiecki 19:06 (o) – Warszawa Wschodnia 19:29 (p)- Warszawa Centralna 19:36 (p) – Warszawa Zachodnia 19:43 (p).

Poza tą zmianą z dniem 6 czerwca szykują się także kolejne:

 • Pociąg 861 relacji W-wa Zachodnia – Mrozy, w związku ze zmniejszoną frekwencją w okresie wakacyjnym, będzie kursował w skróconej relacji Warszawa Zachodnia (16:34) – Mińsk Mazowiecki (17:30).
 • Pociąg 9828 relacji Mińsk Mazowiecki (20:32) – Warszawa Zachodnia (21:29), w okresie poza wakacyjnym będzie kursował w wydłużonej relacji, z Mrozów (odjazd o godz. 20:16), natomiast w wakacje w relacji podstawowej Mińsk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia. W związku z wykorzystaniem zmodernizowanego taboru na linii nr 2 część pociągów będzie miała skrócone czasy przejazdu.

opr. bg

4 komentarze

 1. Marek dodano 11 lat temu

  Dlaczego testowo?
  Czyżby nowe tory miały nie wytrzymać takiej prędkości?
  Hmmm, ciekawe tylko ile czasu będzie pędził z taką prędkością, 20 sekund 🙂

 2. boski dodano 11 lat temu

  Marek: testowo, bo jeszcze nie jeździły kursowe pociągi na tej trasie z taką prędkością, to raz. Po drugie: KM pewnie chce sprawdzić jaka będzie frekwencja w takim pociągu. A po trzecie dlatego, że rozkład jazdy jest ustalany na cały rok i zmienia się w grudniu i w tej chwili pewnie ciężko byłoby zrobić coś więcej niż to jedno połączenie. A co do prędkości, to sobie policz ile czasu musi jechać 160km/h żeby w takim czasie zrobić tą trasę 🙂

  Ja osobiście się bardzo cieszę, bo już najwyższa była pora, żeby w pełni wykorzystać możliwości tej linii i tego taboru. Mam nadzieję, że w grudniu takie połączenie wejdzie na stałe do rozkładu ,nie tylko raz w tygodniu. A kto wie, może jak KM kupi nowe loki do piętrusów, to też będą potrafili je sensownie wykorzystać 🙂

 3. Gosia dodano 11 lat temu

  Boski:nieprawda,chyba mało jeżdzisz koleją .Pociag z taką prędkością jeżdził w roku 2005 tuż po przebudowie.Nie był to Kolei Mazowieckich, bo ich jeszcze nie było, ale TLK. Z Siedlec wyjeżdżał 0 7.22 a na Wschodnim był 8.06 .

 4. boski dodano 11 lat temu

  Gosia: Fakt, był parę lat temu poranny TLK, ale niestety długo sobie nie pojeździł, zwinęli go bardzo szybko. Tzn najpierw zmienili relację z Siedlce-Waw, na Łuków-Waw a potem bodajże na Terespol-Waw i w końcu zdjęli. Ale mniejsza o to, czepiasz się szczegółu 😉 Zapomniałem o tamtym połączeniu bo rozemocjonowany pisałem, bo denerwują mnie ludzie którzy tylko narzekać potrafią 🙂 Idealnie w PKP nie jest i pewnie jeszcze długo nie będzie, ale jak się już krytykuje to można to przynajmniej robić konstruktywnie 🙂

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?