SPIN

Konkurs Makuszyńskiego wygrała Natalia

Beata Głozak środa, 2 czerwca 2010, 19:04 Kultura

Dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Siedlcach został rozstrzygnięty XXVII Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego. 42 dzieci startowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III (21)  i IV – VI (21).

W pierwszej z dwóch grup zwycięzcą został Piotr Mendza ze Szkoły Podstawowej w Strzale, który zinterpretował dwa utwory: „Kruk i jego kram” Karaszewskiego i „Emila ze Smalandii” Astrid Lindgren. Spośród uczniów klas od IV do VI bezkonkurencyjna była Natalia Izdebska ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach. W konkursie wystąpiła z wierszem „Szybko” Danuty Wawiłow i fragment prozy Adama Bahdaja „Kapelusz za sto tysięcy”. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom, poduszki i długopis.

Paulina Bnasiak podczas recytacji.

Paulina Bnasiak podczas recytacji.

Paulina Banasiak – Szkoła Podstawowa w Trzebuczy; klasa 6; interpretowała: „Wilk u dentysty” (T. Śliwkiewicz) i „Kwiat kalafiora” (M.Musierowicz)

Dlaczego akurat taki wybór? „Kwiat kalafiora” bardzo lubię tak jak pozostałe książki pani Musierowicz. A „Wilk u dentysty”? Jakoś tak mi przypasowało. Poza tym tutaj akurat pomagała mi pani od polskiego. W konkursie imienia Kornela Makuszyńskiego brałam udział już w tamtym roku i doszłam do etapu w Węgrowie. Teraz doszłam do siedleckiego. Opór przed występami? Nie nie miałam i nie mam żadnego. Przyznam, że po dzisiejszym występie nie liczę na jakąkolwiek nagrodę, bo moim zdaniem konkurencja była duża. Część osób zrobiła to bardzo aktorsko.

 

Natalia Izdebska po rozstrzygnięciu konkursu.

Natalia Izdebska po rozstrzygnięciu konkursu.

Natalia Izdebska z klasy 4c – SP nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, zdobywczyni 1 – go miejsca w kategorii klas IV – VI. Do Muzeum Regionalnego przyszła razem ze swoją wychowawczynią, Janiną Miazgą.

Do występu nie przygotowywałam się długo. Nigdy nie spodziewałam się takiego wyniku. Poziom innych uczestników konkursu był dość wysoki. Taki repertuar wybrałam, bo ta proza bardzo do mnie pasuje. Jestem taka sama jak ta bohaterka. W szkole oprócz mnie wzięło udział w tym konkursie ponad 20 osób a dzisiejsza wygrana sprawiła, że za rok na pewno nie odpuszczę. Do tej pory też nie odpuszczałam, bo to już mój czwarty występ tutaj. Do tej pory nie miałam takiego wyniku.

Wyniki konkursu:

KLASY I – III
1. Piotr Mendza – SP w Strzale
2. Dominika Gawryś – SP w Miastkowie Kościelnym
3. Jakub Murawski – SP w Miedznie
wyróżnienia:
Dominika Zduniak – SP w Sobolewie
Dominika Adamczyk – SP w Wielgolesie
Maciej Sieczkiewicz – SP nr 9 w Siedlcach
Tomasz Nojszewski – SP w Pniewniku

KLASY IV – VI
1. Natalia Izdebska – SP nr 6 w Siedlcach
2. Angelika Wziątek – SP w Hołowczycach
2. Mateusz Trojanowski – SP nr 5 w Mińsku Mazowieckim
3. Aleksandra Andrzejczuk – SP w Wyrozębach Podawcach
wyróżnienia:
Adrian Czarkowski – SP w Hadynowie
Karolina Soczewka – SP nr 12 w Siedlcach
Jakub Modzelewski – SP w Zającu

not./fot. bg

no images were found

 


2 komentarze

  1. Anonim dodano 12 lat temu

    Bardzo fajny ten konkurs recytatorski miałam okazję obserwować dzieci przygotowujące się do recytacji wierszy i prozy jest w tych dzieciach coś nadzwyczajnego potrafią świetnie oddawać treść zawartą w utworach swym głosem Dziękujemy twórcom

  2. x dodano 11 lat temu

    Trochę tytuł tendencyjny skoro było dwoje wygranych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?