SPIN

Mamy trzeci „Orlik” (GALERIA)

Aneta Borkowska środa, 2 czerwca 2010, 13:13 Siedlce, Wydarzenia
Podczas otwarcia uczniowie prezentowali swoje sportowe umiejętności Fot.AB

Podczas otwarcia uczniowie prezentowali swoje sportowe umiejętności Fot.AB

Wybudowany był już we wrześniu 2009 roku. Przez komisję oddany w grudniu. Przez okres zimowy stał raczej pusty, ale już od marca pojawiało się na nim coraz więcej młodych „sportowców”. Mowa o trzecim „Orliku” w naszym mieście, który wczoraj przy Szkole Podstawowej nr. 7 został uroczyście oddany do użytku.

– Boisko przy naszej szkole jest bardzo potrzebne, gdyż mamy klasy sportowe – mówi Alicja Świderska, dyrektor szkoły. –  Mamy dużo zajęć pozalekcyjnych, zatrudniamy animatorów i dzięki temu dzieci i młodzież mogą tutaj spędzać czas wolny – dodaje.
Od godz. 8 do 18 boisko zajmują głównie uczniowie, ale później korzystać mogą z niego wszyscy mieszkańcy Siedlec. Wystarczy zadzwonić do sekretariatu szkoły i uzyskać kontakt do jednego z animatorów.
– Do wczoraj animatorzy pracowali na ½ etatu, więc boisko w weekendy nie było otwarte – tłumaczy Alicja Świderska. – Teraz to się zmieni i z „Orlika” korzystać będzie można także w soboty i niedziele – dodaje.

Na koniec uroczystości został rozegrany mecz Fot.AB

Na koniec uroczystości został rozegrany mecz Fot.AB

Dyrektor szkoły zdradziła nam, że marzy o pełnowymiarowej sali gimnastycznej. A że miejsce jest to ma nadzieję, że uda jej się przekonać zarówno prezydenta i radę do wsparcia tego marzenia.

Będzie ich pięć

To już trzeci obiekt tego typu w Siedlcach. Oprócz wyżej wymienionego dwa pozostałe działają przy „samochodówce” oraz Gimnazjum nr 4. Jednak na tym nie koniec, gdyż już niedługo pojawią się dwa kolejne „Orliki”.
– Jeden będzie przy ulicy Granicznej przy zespole szkół  numer jeden, a drugi przy tak zwanej kolejówce – wyjaśnia Jarosław Głowacki, wiceprezydent miasta.
Przetargi zostały już rozstrzygnięte, projekty już są, więc pozostaje nam tylko czekać na rozpoczęcie budowy.
– Jeśli chodzi o finansowanie to wiemy, że obecnie sytuacja finansowa samorządu wojewódzkiego nie jest łatwa. Gdyby marszałek pieniędzy nie miał to my musimy je znaleźć sami – mówi wiceprezydent Głowacki. – A musi być nas stać na budowę, bo jak widać te orliki są bardzo potrzebne – dodaje.

Koszt wybudowania obiektu to około 1,2 mln zł.

ab/Fot.AB

no images were found

2 komentarze

  1. ciekawy dodano 11 lat temu

    A co robi tam pan Borkowski? Czyżby dołożył sie do ORLIKA? Watpię

  2. Majka dodano 11 lat temu

    Orlik – 1milion złotych, dzieci – kilkadziesiąt, prezydentów-3, mina Dobijańskiego – bezcenna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?