SPIN

Zabójstwo na Sienkiewicza

Beata Głozak środa, 9 czerwca 2010, 12:41 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj około godziny 19:20 siedleccy policjanci zatrzymali 71-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten podejrzewany jest o zabójstwo swojej 62-letniej konkubiny, do którego doszło w czasie rodzinnej awantury. Powodem zakończonej tragicznie kłótni były najprawdopodobniej kwestie finansowe.

Wczoraj w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza doszło do rodzinnej awantury pomiędzy mieszkającymi tam konkubentami. W czasie tego zdarzenia 71-letni mężczyzna ugodził kilkanaście razy nożem w klatkę piersiową i szyję swoją 62-letnią konkubinę. Pomimo natychmiast udzielonej ofierze pomocy medycznej kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. Podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został zatrzymany do decyzji prokuratury w policyjnym areszcie.

– W ubiegłym roku mężczyzna dostał wyrok w zawieszeniu za znęcanie się nad tą kobietą – mówi Jerzy Długosz, rzecznik prasowy siedleckiej komendy. – W miejscu zamieszkania tych państwa wielokrotnie dochodziło do policyjnych interwencji. Na siedlecką komendę dzwoniła głównie ofiara wczorajszej awantury – dodaje i zaznacza, że podczas dotychczasowych wezwań żadne z dwojga nie było pod wpływem alkoholu.

Wszystko wskazuje na to, że powodem nieporozumień były kwestie finansowe. SPIN dowiedział się, że wczoraj miała miejsce kolejna rozprawa sądowa o podział majątku. Z informacji jakie do nas dotarły wynika, że kobieta chciała równego podziału wartości wspólnego mieszkania, chociaż to mężczyzna poniósł zdecydowanie większe koszty jego kupna.

Obecnie pracujący przy tej sprawie pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze siedleckiej komendy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokuratura w ciągu 24 godzin od czasu zatrzymania wykona czynności procesowe z udziałem 71 – latka.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?