SPIN

– Będzie centrum pobytowe? – Yyyyy…

Beata Głozak piątek, 11 czerwca 2010, 11:30 Siedlce, Sport, Wydarzenia
Jedna z pierwszych wizytacji w naszym mieście w 2008 roku. Fot. AB

Jedna z pierwszych wizytacji w naszym mieście w 2008 roku. Fot. AB

Na stronie internetowej spółki PL 2012 zegar cały czas odlicza dni do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska – Ukraina 2012. Dzisiaj jest ich 728. Odlicza cała Polska. Siedlce też odliczały, bo dwa lata temu władze miasta zapowiedziały, że ubiegają się o status centrum pobytowego dla jednej z reprezentacji.

Przez ostatnie tygodnie Lukas Achermann, dyrektor w UEFA i Tomasz Szulc, odpowiedzialny za przygotowanie i wybór centrów pobytowych w spółce EURO 2012 Polska, odwiedzili ośrodki, które chcą chcą gościć piłkarskie reprezentacje. W Siedlcach nie byli. Dlaczego?

BEZ WNIOSKÓW

– Proszę nie wyciągać pochopnych wniosków – mówi mi ten ostatni i przypomina, że w naszym mieście był 2 lub 3 razy i widział to co miał zobaczyć. – Miał być budowany stadion. Mówię, że prace już są. – Nie wiedziałem. Urząd nie informuje nas o tym, ale to dobrze, że już jest budowa – twierdzi.

Według wiadomości jakie pojawiają się na kolejnych stronach internetowych listę polskich centrów pobytowych powinniśmy poznać już w czerwcu. Niestety. Termin ten uległ zmianie. Jak powiedział nam Tomasz Szulc dopiero po wakacjach zorganizowana zostanie konferencja prasowa i wtedy wszelkie wątpliwości znikną. Także te siedleckie. Będziemy czy nie? Myślą o nas czy nie myślą? Ubiegamy się czy nie?

POWIEM INACZEJ…

– Z tego co wiem nikt z pomysłu nie zrezygnował – słyszę w odpowiedzi. Czy mamy szansę? – Nie odpowiem pani na to pytanie, ale powiem inaczej. W tej chwili najważniejsza jest dla nas baza hotelowa, bo infrastruktura może być w trakcie budowy, ale hotel ma być teraz. Są trzy możliwości. Pierwsza jest taka, że hotel ma mieć pięć gwiazdek. Druga, że może mieć cztery, ale standard pięciogwiazdkowy i ostatnia mogą być cztery i pół gwiazdki, ale wtedy ma być super stadion – kończy Szulc.

W Siedlcach swoją propozycję zgłosił trzygwiazdkowy hotel Janusz. W lutym bieżącego roku nieoficjalnie mówiono, że już jest podpisana umowa z UEFA. Janusz Kaliniak, właściciel  „Janusza” w rozmowie używa sformułowania „zobowiązania” i „sprawa nieformalna”. I czeka. Na co? – Oczywiście na decyzję czy Siedlce będą centrum pobytowym. Jeśli tak się stanie my staniemy na głowie, bo są podjęte zobowiązania – mówi i przyznaje, że dla hotelu 4 gwiazdki to nie problem. – W ubiegłym roku była wizytacja i my jesteśmy gotowi, choć konkurencja jest bardzo duża – podkreśla i jednocześnie obiecuje, że siedlczan nie zawiedzie.

WĘDZYŃSKI TEŻ NIE WIE

Niewiele a w zasadzie nic więcej nie jest w stanie powiedzieć nam również Grzegorz Wędzyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Miasta i dyrektor sportowy MKP Pogoń. Kiedy w styczniu br. powołano go na stanowisko w spółce miasta liczono, że dzięki jego sportowemu doświadczeniu i znajomościom nasze szanse na goszczenie piłkarzy podczas EURO 2012 wzrosną. Czy tak się stało? W krótkiej rozmowie ze spin Wędzyński powiedział: – Mam duże doświadczenie jako piłkarz i będę tu odpowiedzialny za różne rzeczy, żeby przyciągnąć też  inne drużyny. Nie udało nam się niestety dowiedzieć dlaczego w naszym mieście nie było wspomnianej wizytacji.

– No nie było. My się oczywiście staramy i tak dalej, ale decyzje nie u nas zapadają. Cieszymy, że jest dobra współpraca z miastem. My byśmy bardzo chcieli i robimy wszystko żeby tak było. – dodał.

Co i kto robi konkretnie? Nie wiadomo. Wiceprezes ARM zaznaczył też, że chciałby, aby dzięki EURO 2012 piłka cieszyła się większym zainteresowaniem i że jest zadowolony z awansu SKK do pierwszej ligi koszykówki. – Jeśli nie uda się centrum to przynajmniej będziemy mieć piękny kompleks – zakończył.

Co z tego wszystkiego wynika? Tak naprawdę niewiele jeśli odczytywać wszystko dosłownie. Wrażenie jest inne kiedy czytamy między wierszami.

bg

3 komentarze

  1. dg dodano 11 lat temu

    To na czym ma się koncentrować Pan trener i prezes? Czy nie za dużo chcecie od jednego człowieka?

  2. aj ja jaj dodano 11 lat temu

    To,że Wędzyński został wiceprezesem od początku było śmieszne. Jak widać nie za bardzo lobbują na rzecz centrum. a wcześniej nawet torcik euro upiekli. Boki zrywać

  3. Kinga dodano 11 lat temu

    Siedlce centrum pobytowym??? Z czym do ludzi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?