SPIN

Zatrzymani sprawcy pobicia

Aneta Borkowska piątek, 11 czerwca 2010, 11:13 Aktualnie, Wydarzenia

Policja wczoraj zatrzymała dwóch mieszkańców Stoku Lackiego w wieku 20 i 28 lat. Mężczyźni ci usłyszeli zarzut pobicia. Za przestępstwo to grozić im będzie do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca na ulicy Armii Krajowej w Siedlcach. Ulicą szła grupa około 7 młodych mężczyzn. Byli oni pod wpływem alkoholu i zachowywali się bardzo głośno. W pewnym momencie zaczęli zaczepiać przechodzących tamtędy dwóch młodych mieszkańców naszego miasta. Po kilkunastu wyzwiskach pod adresem zaczepionych kilku napastników z grupy bez powodu rzuciło się na mężczyzn i zaczęli ich bić. Na szczęście w rejonie zajścia pojawił się patrol siedleckiej Straży Miejskiej. Widząc to chuligani rzucili się do ucieczki, lecz dwóch najbardziej agresywnych zostało zatrzymanych przez strażników i przekazanych w ręce policji. Po przewiezieniu ich do komendy potwierdzono, że są pod znacznym wpływem alkoholu. Pobici mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. U jednego z nich (34-letniego siedlczanina), lekarze stwierdzili bardzo poważny uraz lewej gałki ocznej, który może spowodować utratę wzroku. Zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem może być trwały uszczerbek na zdrowiu ofiary. Za przestępstwo to grozić im będzie do 8 lat pozbawienia wolności. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze zmierzają do ustalenia tożsamości i zatrzymania pozostały uczestników pobicia.

opr.ab/KWP Radom

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?