SPIN

WOŚP: STOP POWODZIOM akcja w Siedlcach (zmiany!!!)

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 czerwca 2010, 18:42 Siedlce, Wydarzenia

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 4 lipca zorganizuje jednodniową zbiórkę pieniędzy, której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Siedlce dołączą się do akcji.

– Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury chcemy zrobić zamieszanie na placu Sikorskiego – mówi Zbigniew Piwoński, szef siedleckiego sztabu Orkiestry. – Wszyscy wiemy i pamiętamy o tragedii powodzi w Polsce. Wiemy, że wiele było osób, które  choć chciały nie miały czym pomóc powodzianom – dodaje.

Dlatego też Orkiestra oraz jej wolontariusze postanowili zająć się tym problemem. W Siedlcach na placu Sikorskiego będzie stała wielka puszka, do której będzie można wrzucać pieniądze. Zostaną one przeznaczone będą na zakup m.in. wydajnych motopomp, agregatów prądotwórczych czy specjalnego sprzętu pływającego. Oprócz tego jest cała lista potrzeb, na które zwróciła uwagę straż pożarna. Akcja letnia od zimowej będzie różniła się tylko jedną rzeczą –  rozdawane serduszka będą niebieskie.

DJ-eje i Karaoke

– Mam nadzieję, że siedlczanie nie zawiodą i zgromadzimy spore środki – tłumaczy Zbigniew Piwoński.

– Chcemy by podczas akcji w Siedlcach oprócz możliwości pomocy było także przyjemnie – mówi Artur Mydlak, zastępca dyrektora MOK. – Na pewno będzie muzycznie i głośno. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują DJ-eje. W karaoke będzie można wypróbować także własny wokal. Innych pomysłów nie zdradzę – zaznacza.

W ramach imprezy organizatorzy chcą także zaprosić strażaków, aby opowiedzieli z jakimi trudnościami spotkali się podczas akcji powodziowej.

!!!Dowiedzieliśmy się, że oprócz MOK i Zbigniewa Piwońskiego do akcji przyłączyła się również Szkoła Muzyczna z Izabellą Janik jako szefową sztabu. W związku z tym nastąpiła również zmiana w sposobie zbierania pieniędzy. Otóż w miasto ruszą wolontariusze za których odpowiedzialny będzie właśnie sztab działający przy szkole. Dlatego jeśli 4 lipca zobaczymy na ulicach młodzież orkiestry z puszkami bez obaw możemy wrzucać tam pieniądze!!!

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?