SPIN

Macierewicz: „Komorowski ma deskę zamiast serca”

Beata Głozak środa, 23 czerwca 2010, 11:57 Siedlce
Antoni Macierewicz i Krzysztof Tchórzewski.

Antoni Macierewicz i Krzysztof Tchórzewski.

Wokół Komorowskiego zawsze byli ludzie z WSI i tak jest dzisiaj. Popatrzcie na jego przemówienia. On naprawdę mówi tak, jakby miał kołek w gębie i deskę zamiast serca. Coś okropnego po prostu – w piątek 18 czerwca na trzy godziny przed ciszą wyborczą powiedział przebywający w Siedlcach Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz i Krzysztof Tchórzewski, posłowie Prawa i Sprawiedliwości wzięli w miniony piątek udział w spotkaniu z cyklu „Rozmowy o Polsce”. Organizatorem był Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość. Do sali pod kaplicą M.B Kodeńskiej przy parafii pw. św. Stanisława przyszło kilkadziesiąt osób. Głównie po „pięćdziesiątce”, choć byli też i młodsi. Mówiono o manipulowaniu opinią publiczną przez media, dekomunizacji, Bronisławie Komorowskim.

Wśród kierowanych do gościa pytań nie zabrakło tych, na które według zebranych w sali ludzi wciąż nie ma odpowiedzi a mianowicie dlaczego nie została przeprowadzona w Polsce dekomunizacja. Zdaniem Macierewicza to w pewnej części wina naszego charakteru.

W POLSCE BĘDĄ RZĄDZIĆ KOMUNIŚCI, NAJLEPIEJ GEJE

– Jesteśmy narodem, który odróżnia prawdę od kłamstwa tylko wtedy, gdy wiąże się to z głębokim poruszeniem – powiedział Macierewicz a za przykład podał zgodność Polaków w sprawie zbrodni katyńskiej. – Kiedy  2009 roku Niesiołowski i Czuma stwierdzili, że Katyń nie jest ludobójstwem, Platforma zaczynała rokowania z Putinem jak całą sprawę katyńską usunąć. A tu okazało się, że 73 procent Polaków jednak uważa Katyń za zbrodnię ludobójstwa. Poza tym, drodzy państwo my niestety nie potrafimy podejmować długotrwałych wysiłków – dodał.

Dowodem ma być to, że zaledwie 2 rządy, Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego, w ciągu ostatnich 20 lat chciały doprowadzić do dekomunizacji. – Gdyby ten pierwszy nie został obalony mielibyśmy do czynienia z inną rzeczywistością. A teraz jest grupa społeczna pozbawiona instynktu patriotycznego, która wyrosła z PZPR. Dlatego jest tendencja do wyprzedawania majątku państwa. Jeśli my nie przeprowadzimy dekomunizacji to nasze wnuki będą płaciły za to jeszcze bardziej. Niedługo będzie tak, że jak ktoś będzie patriotą, będzie miał żonę i dzieci to będzie wsadzany do obozu, bo będą mogli rządzić tylko komuniści, najlepiej homoseksualiści i lesbijki – powiedział Macierewicz a z sali rozległy się gromkie brawa. Po chwili dodał, że to nie nienawiść przez niego przemawia a „miłość do własnego narodu”.

POWSTRZYMAĆ KOMOROWSKIEGO PRZED KRADZIEŻĄ

Antoni Macierewicz: Niedługo będzie tak, że jak ktoś będzie patriotą, będzie miał żonę i dzieci to będzie wsadzany do obozu

Antoni Macierewicz: Niedługo będzie tak, że jak ktoś będzie patriotą, będzie miał żonę i dzieci to będzie wsadzany do obozu

– Co stanie się z opracowaniem raportu o WSI, który pan sporządził jeśli, nie daj Boże Komorowski zostanie prezydentem? – padło pytanie. – Ja zastanawiam się nad czymś innym. Zastanawiam się jak uniemożliwić mu wyniesienie stamtąd po najbliższej niedzieli tych informacji. Jak powstrzymać go przed ukradzeniem tego i mam nadzieję, że w tej sprawie będziemy skutecznie działali, ale nie zdradzę szczegółów.

Poseł i były minister podkreślił, że wokół Bronisława Komorowskiego zawsze byli ludzie z WSI. – I tak jest do dzisiaj Są takie pokoje na korytarzu wokół pokoju marszałka, gdzie oni siedzą. Nie mają żadnych kartek, żadnych informacji. Ci z WSI to nie są geniusze. Mogli go nauczyć, że wikipedia to nie jest konstytucja a Norwegia nie jest w Unii. Popatrzcie na jego przemówienia. On naprawdę mówi tak, jakby miał kołek w gębie i deskę zamiast serca. Coś okropnego po prostu. Widać, że nie ma tam krzty duszy w tym wszystkim.

– Chciałam powiedzieć, że moje dzieci uczą się prawdziwej historii Polski tylko z Radia Maryja – rzuciła jedna z obecnych kobiet. – A ja chcę wiedzieć czemu prezes Kaczyński wyraźnie nie powiedział, że Komorowski jest za zabijaniem dzieci przez in vitro? – dodał ktoś inny. – No jak nie – oburzyła się jedna z pań. – Powiedział przecież.

bg

9 komentarzy

 1. karol dodano 12 lat temu

  Totalna MASAKRA. Jest mi wstyd ze moje miasto gościło tego (wg. mnie chorego) człowieka. To fanatyk tak jak i reszta z jego obozu i powinni zakazać takich propagandowych wystapień. No i miejsce spotkania- kaplica. Proszę nie mieszajcie w to Boga. Przecież to kłamstwo w świętym miejscu. Panie Macierewicz do SPOWIEDZI !!!.

 2. efaster dodano 12 lat temu

  Przyłączam się do Karola, pis powinien sie wstydzić takiej "chamskiej" agitacji.

  PS.
  Droga Redakcjo, czy przypadkiem p. Macierewicz nie złamał przypadkiem prawa ??? Kolejne włamstwa wyssane z palca. Przypominam, że Marszałek Komorowski jest p.o. Prezydenta RP a macierwicz publicznie go znieważa. Po drugie Konstytucja RP wyraźnie rozgranicza role kościła od państwa, więc dlaczego spotkanie czysto polityczne (wyborcze) odbywa sie na terenie kościelnym. Czy proboszcz parafi św. Stanisława BM w Siedlcach nie złamał tym samy prawa, zgadzając się na agitacje wyborczą na terenie koscielnym ??? Czy tymi sprawami nie powinna zainteresować się prokuratura ?

 3. Marta dodano 12 lat temu

  Tak popieram. Kaplica to nie miejsce na takie wyborcze spotkania, ale to jest właśnie taki straszy elektorat PiS, bo młodzi by raczej nie poszli na takie "coś". dla mnie to jest niedopuszczalne propaganda w miejscach kultu religijnego.

 4. To wstyd!! dodano 12 lat temu

  Wstydzę się, że Tchórzewski przywiózł do naszego miasta tego kipiącego nienawiścią do innych człowieka, z którym miałem okazję (drugi raz tego nigdy nie zrobię) osobiście kiedyś rozmawiać. Dekomunizacja na jego – i nie tylko- ustach brzmi delikatnie. Gdyby mógł zrobiłby coś gorszego. Zresztą w naszym mieście też nie braknie dekomunizatorów z panem "O" na czele.
  nuron

 5. boski dodano 12 lat temu

  W Polsce nigdy nie było tak, i nie zanosi się na to aby w najbliższym czasie się to zmieniło, że KRK był tylko od spraw duchowych. Mało tego, ludzie nie chcą żeby tak było w znacznej części tzw. wiernych. Ludzie wolą wierzyć w prawdy księży i ludzi pod ich banderą przemawiających, niż w prawdy reszty, tej grzesznej, niepewnej i szemranej 🙂 Gdyby było inaczej, coś takiego jak RM, "jedyne uczące prawdziwej historii Polski", nie miałoby racji bytu. Przecież niekatolik, a już tym bardziej bezdzietny homoseksualista nie może być Polskim patriotą? A Żyd? Chyba tylko w Izraelu.

 6. Kuba dodano 12 lat temu

  Zabijanie dzieci przez in vitro – po prostu spadłem z krzesła jak to przeczytałem. Boże jaka ciemnota………. ten człowiek powinien być pozbawiony prawa do wypowiadania się.

 7. zszokowany dodano 12 lat temu

  Szkoda, że nie czytają tych opinii uczestnicy tego spotkania. Możemy zareagować na to w inny sposób. W tym i następnym tygodniu ma nasilić się kampania na rzecz Kaczyńskiego w taki sposób, że będą chodzili od drzwi do drzwi i agitowali za Kaczyńskim, wtedy można im powiedzieć co myślimy na ten temat, może trafi się sam Tchórzewski?

 8. czysta poezja dodano 12 lat temu

  Ale świetny wierszyk przeczytałam pod jednym z jakichś tekstów:
  “Nie jestem już żaden smarkacz.
  Łeb mam pokryty siwizną.
  Nie zagłosuję na Jarka, bo zbyt cię kocham, Ojczyzno!
  Niejeden ciężar na barkach dźwigałem, znosiłem trudy.
  …Nie zagłosuję na Jarka, bo dość mam kłamstw i obłudy.
  Gdy spytasz mnie, niedowiarka, dlaczego?
  Wyznam ci szczerze:
  Nie zagłosuję na Jarka, bo w żadną zmianę nie wierzę.
  Skąd wiem, że wybór niedobry?
  Nie wierzę w zmiany oblicza.
  Bo nie chcę powrotu Ziobry i teczek Macierewicza.
  Bo nie chcę mieć Prezydenta, co straszy gejem i Żydem
  Co w każdym widzi agenta i może zaszczuć jak Blidę.
  …Na Jarka nie oddam głosu za czasy, gdy był premierem.
  Za ten upadek etosu i koalicję z Lepperem.
  Za to, co wciska ludowi, na co pozwala i sprzyja,
  Za to, co pisze Sakiewicz i głosi Radio Maryja.
  Za sieć podsłuchów i haków, wydanie walki elitom,
  Za to, że skłócił Rodaków, za IV Rzeczpospolitą.
  Dziś w duszy mej zakamarkach odkrywam decyzji sedno:
  Nie zagłosuję na Jarka, bo nie jest mi wszystko jedno.
  Wybaczcie drwinę i sarkazm, odporność z wiekiem się zmniejsza.
  …Nie zagłosuję na Jarka, bo Polska jest najważniejsza!! “

 9. Jacek dodano 12 lat temu

  Byłem na spotkaniu, nie mam 50-tki. Pod wszystkim co powiedział Pan Macierewicz podpisuję się obiema rękami, a potajemne nagrywanie spotkań Polaków dowodzi jak pro-ubeckie Judasze działają.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?