SPIN

Wmurowali kamień węgielny (GALERIA)

Beata Głozak czwartek, 24 czerwca 2010, 23:51 Siedlce, Wydarzenia

W tej chwili widać fundamenty i zaczątki słupów. Na prawym i lewym końcu placu są dwa boiska treningowe, których budowa zakończy się w sierpniu – mówi Aleksander Jonek, wiceprezes Polimexu – Mostostal.

Poseł Krzysztof Tchórzewski przy podpisywaniu aktu.

Poseł Krzysztof Tchórzewski przy podpisywaniu aktu.

Dzisiaj tuż po godzinie 11. uroczyście wmurowano akt erekcyjny pod budowę Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki na siedleckich błoniach. I etap inwestycji obejmuje powstanie boiska głównego z infrastrukturą towarzyszącą (w tym trybuny zachodniej) i dwóch boisk treningowych.

– Jak zaczyna się takie dzieło to trzeba pozdrowić się takim podlaskim pozdrowieniem Polski katolickiej: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” – od takich słów zaczął swoje wystąpienie Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – Historia uczy, że przy budowie wielkich dzieł potrzebna jest odpowiednia atmosfera. W budowie biblijnej wieży Babel zabrakło współpracy. Zabrakło wzajemnego zrozumienia i dzieła nie dało się ukończyć. Tutaj atmosfera była a jego ojcem i matką jest samorząd siedlecki – dodał.

EUROIMPULS

Kudelski przypomniał, że motywacją do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Północnej była wygrana przez Polskę organizacji EURO 2012. To jak sam przyznał był impuls. Tak jak impulsem była decyzja o ubieganiu się przez Siedlce o status centrum pobytowego dla jednej z reprezentacji.

– W założeniu ten obiekt miał mieć trybuny z czterech stron, ale kryzys spowodował to, że ograniczyliśmy się tylko do jednej,  boisk treningowych i parkingu – przyznał prezydent Siedlec.

Podziękował także za współpracę nad projektem wszystkim a w szczególności siedleckiemu biskupowi Zbigniewowi Kiernikowskiemu, posłom Jackowi Kozaczyńskiemu i Krzysztofowi Tchórzewskiemu.

Aleksander Jonek: Prace przebiegają zgodnie z planem.

Aleksander Jonek: Prace przebiegają zgodnie z planem.

ZOSTAŁO JESZCZE DUŻO

– Prace przebiegają zgodnie z planem. W tej chwili widać fundamenty i zaczątki słupów. Na prawym i lewym końcu placu widać boiska treningowe, których budowa zakończy się w sierpniu. Parking jest już prawie ukończony – wyliczał Aleksander Jonek, wiceprezes Polimexu – Mostostal głównego wykonawcy projektu.

Termin oddania kompleksu czyli 31 marca 2011 roku jest cały czas aktualny.

– Do zrobienia zostało jeszcze dużo. Wystarczy spojrzeć na kolorowe projekty. Są to cała zadaszona trybuna, wykończenie obiektów pod nią i boisko główne, do którego doprowadzono już instalację podgrzewającą – dodał Jonek.

Agencja Rozwoju Miasta nadzorująca budowę Ośrodka liczy na to, że kompleks na siedleckich błoniach stanie się miejscem, z którego będą korzystać mieszkańcy chociażby Warszawy i dalszych okolic. Grzegorz Wędzyński, jej wiceprezes a jednocześnie dyrektor programowy MKP Pogoń, nie potrafił jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy  będą mogli z niego korzystać siedleccy rugbyści. – Oni też są ważni, bo są pozytywną cechą w naszym mieście. Są różne dyskusje. Chcemy, aby każdy był zadowolony.  
Wśród osób, które dokonały wmurowania aktu była m.in. trójka siedleckich prezydentów, posłowie ziemi siedleckiej i prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Plac budowy poświęcił Zbigniew Kiernikowski, biskup siedlecki.

bg/fot. ab

no images were foundDodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?